• |
ide | kryesore

‘Grammy Awards’ vazhdon të anashkalojë The Weeknd, nuk e ftojnë as të jetë prezent

-Instant, Paparazzi, Slider

Presidenti i Çmimeve Muzikore të Akademisë, Harvey Mason Jr konfirmoi se ai nuk e ka ftuar The Weeknd të performojë ose të paraqitet në 63-vjetorin e “Grammy Awards” pas zhgënjimit të diskutueshëm.


“Jo se jam në dijeni të tij”, tha për ‘Variety’ 52-vjeçari, i cili mori detyrën e CEO-s më 16 janar 2020, të mërkurën.


“Tradicionalisht një përqindje e madhe e interpretuesve tanë kanë qenë të nominuar aktualë, por jo gjithmonë. Nuk ka një rregull të fortë dhe të shpejtë”, shtoi ai. Pasi nuk mori asnjë nominim në ngjarjen e madhe të çmimeve më 24 nëntor, reperi kanadez me famë botërore i quajti nominimet “të korruptuara” duke shkruar: “Ju më keni borxh mua, adhuruesve të mi dhe transparencës së industrisë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu