• |
ide | kryesore

Basha njxerr një video tjetër nga Dubai: Ata kujdesen për qejfet e tyre, ata janë turp për Shqipërinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me videon ku shfaqeshin disa ministra dhe zyrtarë të kabinetit qeveritar ‘Rama’ në një darkë në Dubai, në restorantin e Nusret-it. Përmes një postimi në ‘Facebook’ lideri demokrat thekson se ndërkohë që vendi është në ujë nga përmbytjet për shkak të reshjeve të shiut, ministrat darkojnë në një restorant të shtrenjtë. Mes të tjerash Basha shkruan se është koha që vendi të ketë një qeveri që kujdeset për njerëzit.


“Ndërkohë që vendi është nën ujë, mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë në çadra, shqiptarët janë pa asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai. Është koha të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit, dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj.”, shkruan Basha, ndërsa ka postuar edhe një video nga darka në restorantin në Dubai.


7 Comments

 1. Jane o jane , biles turp me te madh nuk ka por edhe ju nuk jeni pak .Me duket si ato sharjet qe bejne ne amerike zezaket me njeri tjetrin kur njeri eshte pak me i bardhe se tjetri por ama ne fund te dy nga e njejta sperme vijne .
  Si me shume e si me pak po muter ngreleni te dy.

 2. O oooooo Lilu, Ato jane por, nuk jane vetem….!!!!
  Ate pune e ka ba Ai qe din t’a beje dhe, e ka ba mire… ka treguar nje realitet fatkeq per popullin duke pasqyruar se, çfare pushteti kemi ne udheheqje …
  Ju nuk keni pune me video por, nje pune tjeter qe ju as keni ndermend t’a beni…
  Me ate veprim vetem sa u shtoni freskine atyre…
  Nese do kishte opozite Ato nuk do te guxonin te vinin ne Shqiperi per te vazhduar ushtrimin e pushtetit jo legal… qe kane marre persiper…
  Kaq e thjeshte eshte….
  Zoti i Madh e i Vertete u ardhte hakut Ishalla dhe, u dhente ate qe meritoni…
  I paçi ne qafe keto njerez dhe keto vuajtje ne kete dynja dhe ne ate dynja…. Bejuni nje nder te pakten! Lereni te qete ne vuajtjet e tyre …
  Kujt po ia tregon ate video, populli e din por,….
  🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 3. Rilindas te degjeneruar merruni me çfare thote Basha e jo te relativizoni gjene ?
  Eshte tmerr we akoma gjenden Shwiptare we mund te marrin persiper te mbrojne nje qeverisje kriminale dhe nje bastard kryeminister !
  E dime qe ju rilindas ju dhimbset shume shqipera,prandaj e vidhni pafund ate ?
  Kush mund dhe do ta heqe kete monster nga pushteti,nga vjedhja,tradhtia kombetare nga abuzimet skandaloze me pronen publike dhe financat e ketij vendi ?
  Ka vetem nje menyre :
  Te votohet Partia Demokratike,koalicioni nen siglen e saj,ata qe mendojne ndyrshe ,ne rastin me te mire jane naiv….,ne çdo rast tjeter i sherbejne monstres Edi Kristaq Rama dhe bandes se tij kriminale !Çdo vote ndryshe eshte e gabuar,kjo eshte zgjidhja per te ndryshuar,rruge te dyte nuk ka,nuk ka lene mundesi tjeter Sulltani i Surrel-Dubait !

 4. O Lul je me vonese.
  Ka 3 dite ky muhabet.
  Apo kishe hall mos ishe ti i pari?!!
  Ca te besh dhe ti, zamo ceti mulaj produkt i qeverise tuaj tuaj jane separi

 5. Bledi, Çeti eshte super i majte,ka konkuruar per Skender Gjinushin,e kupton se çfare eshte ?
  Mulaj eshte miku i Rames,i hershem shume,leje ndertimi e para pafund i ka dhene edvinit si kryetar Bashkie,Samir Mane,nga natyra eshte pederas dhe pas plumbit qe mori ne kembe,i rri pas rilindjes dhe bandes ne pushtet,edhe per Tunelin e Llogarase,del fiks te Resorti i tij,njohje e vjeter e Edi Rames dhe kryesisht Lindes absolutisht ?Çeti per 1.4 klm ose 1/2 Unaze e Vogel,nga rruga e Kavajes pas Muzeut deri te Ushtari i Panjohur ka marre plot 10ml euro,qe kushton as 1ml realisht,se i kemi pare punimet,ja dha Erion Plehu me urdher te edvin hajdutit!!!
  Mulaj,i beri 4 pallatet te Diga,shko e shikoi po deshe,ndersa ky Samir Manes vjet i ra puntori nga skela 31 vjeç vdiq ne vend dhe askush nuk pipetiu ne kete vend !Normalisht duhet te bente ndonje dite ne rajonin 4 te policise se Tiranes ,pse jo ?

 6. Jo turp se turpin se njohin keta, e dini kush jane?! Eshte gjynaf per kete vend e per kete popull qe e ropen, ju dalshin nga hundet! Z. Basha mos i harro gjynafet e tyre se nese i harron edhe ti do besh gjynaf. Detyra e kujtese nje roman shume i bukur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu