• |
ide | kryesore

Teknologjia në zgjedhje, KQZ kërkon takim me partitë politike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve i kërkon takim për zgjedhjet e 25 qershorit partive politike.


Në një njoftim dërguar selive të partive KQZ kërkon që takimi të zhvillohet nesër


“Duke marrë në konsideratë afrimin e datës së zgjedhjeve dhe rëndësinë që kanë projektet e identifikimit biometrik të zgjedhësve, votimit dhe numërimit elektronik, monitorimi me kamera i qëndrave të votimit dhe votimi nga jashtë i shtetasve shqiptarë që kanë vendbanimin e përhershëm jashtë Shqipërisë, KQZ dëshiron të zhvillojë një takim konsultativ me përfaqësuesit e partive politike në KQZ”. 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.