• |
ide | kryesore

FOTO/ Këta 2 fëmijë sot kërkojnë të udhëheqin Kosovën

-Instant, Arkiva, Pikante

Në rrjetet sociale është publikuar një foto e fëmijërisë së liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ushtrueses së detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani.


Fotoja është bërë virale pas marrëveshjes së bashkëpunimit që kanë bërë Kurti me Osmanin për garimin në zgjedhjet e 14 shkurtit.


Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit dhe Iniciativa e Vjosa Osmanit kanë nënshkruar marrëveshje për të garuar në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në rast të fitores parashikohet që Kurti të marrë drejtimin e qeverisë ndërsa Osmani atë të Presidentes. ©LAPSI.al

Osmani dhe Kurti garojnë së bashku/ Nënshkruajnë marrëveshje për listë të  përbashkët në zgjedhje - in7 Marrëveshja Kurti-Osmani, analisti tregon arsyet pse ajo ishte e  domosdoshme dhe e pashmangshme - Bota Sot

4 Comments

  1. O idiotet e redaksise se kesaj gazete,
    keni per detyre elementare te mesoni gjuhen shqipe!
    Jo; “Keta dy femijet sot kerkojne te udheheqin Kosoven.”
    Por; “Keta femije dikur, kerkojne te udheheqin Kosoven sot.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu