• |
ide | kryesore

Fjolla Morina i arratiset policisë së Kuksit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinit.


Burime të Policisë së Kukësit thanë se policia ka shkuar në shtëpinë ku ajo rrinte me qira, për ta kontrolluar, por nuk është gjetur aty. Banesa ishte e mbyllur dhe është kërkuar prej minutash hapja e derës. Këngëtarja e alkuzuar rezulton e larguar. Menjëherë është dhënë alarmi dhe është shpallur në kërkim. Policia thotë se nuk ka informacione nëse ajo ndodhet në Kukës, apo ka ikur në Kosovë.


Lexo më tej:

Të të shkojë jeta “Fjollë” me pisqollë në dorë

Këngëtrja kosovare që u kap me dy armë në dorë në kufirin e Morinës dh u la në arrest shtëpie, ndonëse vepra për të cilën ajo akuzohej parashikon një dënin nga 10 deri në 20 vite burg.

Vendoset arrest shtëpie për Fjolla Morinën

Por rasti i saj ishte më i rëndë edhe për faktin që ajo u mundua të mashtrojë drejtësinë. Në fillim Fjolla Morina tha se pistoletën ia kishte dhënë një mik pa emër i cili tashmë kishte ndërruar jetë. Ajo ishte në Audin e saj Q7, fringo të ri e shoqëruar nga dy meshkuj për të cilët tha se nuk kishin djeni për armët dhe të cilët po ashtu e pohuan këtë version. 

3 Comments

  1. I rriten qirane dhe nga qiraja e paperballueshme tha te kam bere naften mu ne qira! Apo shkruhet qera zoti gazetar? Mishi mire, keni qir gje?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu