• |
ide | kryesore

Kukës/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet turku në Morinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 59-vjeçar me kombësi turke, i cili banonte në Kosovë është vënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Arrestimi i tij u bë në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar të Morinës, me qëllim ekstradimin drejt Turkmenistanit.


Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik & Financiar në DVP Kukës bënë arrestimin provizor dhe pritet që të bëhet ekstradimi i 59-vjeçarit drejt Turkmenistani


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu