• |
ide | kryesore

Varianti i ri i koronavirusit po përhapet në të gjithë botën: ja cilat janë simptomat

-Instant, Lajme, Planet

Shkencëtarët britanikë kanë thënë se është thelbësore të njohim simptomat e llojit të ri të koronavirusit që po përhapet me shpejtësi në të gjithë Britaninë e Madhe.  Simptomat janë të ngjashme me variantin e parë të koronavirusit: temperaturë të lartë, kollitje të vazhdueshme, humbje të nuhatjes, por edhe skuqje në gjuhë


Simptomat tek ata që janë infektuar me llojin e ri të kurorës mund të shkojnë nga tejet të forta deri në pothuajse të padukshme. Një raport i botuar së fundmi në Britaninë e Madhe thotë se ekzistojnë “mundësi reale” që një normë më e lartë e vdekshmërisë është vërejtur te të infektuarit me llojin e ri të koronavirusit.


1 Comment

  1. sintomat e gjitha semundjeve e kan emrin padrejtesi vin nga egoja pushtetit paras dhe ila ci kurues eshte e verteta vetem ullzimi hyjnor,na pelqen apo jo duam zduam ne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu