• |
ide | kryesore

Kryebashkiaku i Kamzës çon në SPAK Xhelal Mziun për ndërtimin e një thertoreje

-Instant, Lajme, Të fundit

Rakip Suli, kryebashkiak i Kamzës ka paditur në SPAK për shpërdorim detyre paraardhësin e tij në të njëjtin pozicion, Xhelal Mziun.


Suli ka ngritur akuza ndaj Mziut për një leje të pretenduar që ky i fundit e ka dhënë gjatë kohës që ishte në detyre, për ndërtimin e një thertoreje në Laknas.


Për shkak të bojkotit të zgjedhjeve nga ana e PD, Xhelal Mziu nuk kandidoi në zgjedhje dhe për iu la rruga e hapur Rakip Sulit për t’u bërë kryetar Bashkie në Kamëz. Në përballjen e tyre të mëparshme për kryebashkiak fitues doli Mziu.7 Comments

 1. O Rakip ata dy punonjesit e bashkise qe lejon ndertime pa leje pradje dhe hyn ne burg, kujdes se mos thone qe gjysmat ti jepnin ty.

 2. U ka kapur tmerri per faktin qe eshte i pari ne Diber dhe do shkerrmoqe PS-ne,i beni kesi marifetesh ?
  Dritan Nikolli,ishte ushtar yt O mjkerr cjap rakip bytha ?!
  Partia Demokratike do fitoje zgjedhjet me 25.04.2021.

 3. Rakip Suli eshte fytyra nje nga karakteret me te shemtuara e injorante qe Rilindja ka promovuar.
  Ky rilindas njihet si spiun ordiner dhe e ka filluar karrieren qe kur ishte ushtar ne Vore ne vitet 1988-89.
  Shoket e tij te repartit kane deshmuar se e lirimit nga ushtria officeri i tyre iu thote; para se te largoheni dua te ju them te gjitheve se Rakipi ka qene spiuni juaj i perhershem.
  Vetem kete talent ka shoku Rakip, dhe per kete talent Rilindja e ka promovuar!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *