• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Dita nis me vranësira dhe reshje shiu

Arkiva

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me reshje të pakta në zonat veriore dhe Qëndrore por rrebeshe shiu do ketë në Jug. Por pjesa e dytë e ditës sjellë largim të vranësirave dhe reshjeve nga territori shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.


Temperaturat e ajrit rriten sërisht në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga 0°C deri në 14°C.  Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 2- 3 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu