• |
ide | kryesore

Sahatin e mbulojnë me tullumbace/ Gazetarja: Spektakël i pështirë, zorrët në fyt nga kjo trushpëlarje!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Bashkia e Tiranës ka vendosur të dekorojë kullën e Sahatit me tullumbace të kuqe në formë zemrash. Ideja duket se është frymëzuar nga afrimi i Shën Valentinit, ditës së të dashuruarve. Por gazetarja e Oraneës, Beti Njuma këtë përpjekje të Bashkisë së Tiranës për atmosferën e ditës së të dashuruarve e sheh si një spektakël të pështirë, si një trushpëlarje për qytetarët e Tiranës, pasi, siç thotë ajo, tashmë Sahati është “varrosur”.Në fakt Kulla e Sahatit dita ditës po humb sa më shumë ngrihet pak metra pas saj një Kullë shumëkatëshe, për të cilën ka dhënë leje bashkia e Tiranës.

Lexo edhe: Kulla te sahati/ Po shembet edhe minarja e xhamisë?

“Ata që s’patën Zemër dhe e varrosën Kullën e Sahatit, pasi i bënë atë që s’thuhet, tani po na e mbulojnë me tullumbace Valentini simbolin e Kryeqytetit.
Mjaft me këtë spektakël të pështirë!
Qytetarëve të Tiranës u kanë ardhur zorrët në fyt nga kjo trushpëlarje që u bëjnë orë e çast!” shkruan Njuma.

“Hajvane, idiote…” mesazhet që zbulojnë obsesionin e Veliajt për kontrollin e medias

Pak kohë më parë, Oranews publikoi mesazhet mes kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe pronarit të këtij televizioni, Ylli Ndroqi, në lidhje me punën e gazetares Beti Njuma. Mes ankesave, Veliaj kërkonte censurimin e punës së gazetares, ndërsa e shante dhe ofendonte për punën e saj.

Kërcënimet ndaj mediave/ Veliaj, një manjak që lë gjurmë

19 Comments

 1. Respekt pa kufi per kete gazetare dhe per Ambrosia Meta dhe qe nuk i nenshtrohen “turpit” si disa palaco kolege te saj qe i dime te gjithe kush jane! Dhe vertete, trushpelarja e ketij terponsi eshte shume fshatareske dhe te fyen inteligjencen, mjere c’na ka gjetur qe ka ende matufa pleq qe i votojne keta te degjeneruar!

  1. A ka me felliqje te punosh per nje palo tv te krijuar nga trafikanti katnar ylli ndroqi? Ky kokcepsh lahet me uje me roje me vete nedemek vip i madh 😩

   1. Edhe ky Kazan? Turp eshte te vjedhesh leket e qytetareve per budallalleqe te tilla. Tani po mundoheni te hidhni balte mbi gjithkend. Jeni te mbaruar

   2. Po pse kush nuk eshte palo Tv? Top chenefi ca eshte? I krijuar me pare droge dhe i paguhet me leket e taksave tona (inceneratoret ) per te bere propagande Gebelsiane dhe per lavazh truri/

 2. Gazetare me te afte nuk nuku ka vendi yne , por te jesh kaq guximtare si kjo zonje e hekurt esht si te jesh brenda zemres se Rusis ose Putin mutit ( me falni ) Erion kopili eshte njeriu me negativ i Shqiperise, prandaj o popull kuuuurr mos gaboni me .

 3. Tullumbacet te bukura, por me e bukur ajo monstra hekur e beton qe po ngrihet pas kulles.

  O Erion lavatricja e eurove, brravo te qoft si ju hedh trute e gomarit ketij populli gamor militant.

  1. Pyeteni pak zedhensen e PDs qe del dhe ben deklarata cdo dite , cili po e nderteon ate kullen prapa sahatit ? Pyeteni sa % te kulles ka bashkeshorti i saj ?

 4. Qe velija eshte kokrra kurves dhe furcexhi as diskutohet. Po qe edhe kjo dosa eshte nje femer legene gjerisa punon per nje burgaxhi as kjo nuk diskutohet. Ja ne kete vend varikarin jetojm

 5. Gjithmone zi! Shikoni cdo qender te botes si zhvillohet. Lerini arkitektet te flasin dhe jo beti me shoqe. Le te shkoje Beti tek liqeni dhe te vendose tullumbace tek diga. Apo se le ora?

  1. Ke te drejte, fajin e kane gazetaret qe “shpikin” 2-3 skandale ne dite..Do ti betonojme edhe ata sic ben mafia..

 6. Gjithmone zi! Shikoni cdo qender te botes si zhvillohet. Lerini arkitektet te flasin dhe jo beti me shoqe. Le te shkoje Beti tek liqeni dhe te vendose tullumbace tek diga. Apo se le ora?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu