• |
ide | kryesore

Situata me Covid-19/ Numër i madh rastesh të reja në qarkun e Beratit

-Instant, Lajme, Të fundit

Qarku i Beratit ka raportuar 47 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, në një kohë kur Shqipëria regjistroi sot numrin më të lartë të rasteve ditore, plot 1230.


47 raste pozitive në rang qarku i përkasin 25 Beratit, 11 Urës-Vajgurore, 5 Kuçovës, 4 Skraparit dhe 2 Poliçanit. Shumica e infektimeve vijnë nga radhët e personelit shëndetësor dhe atij mjekësor, por 36 rastet e tjera rezultojnë tē jenë raste kontakti, mes tyre të rinj dhe pensionistë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu