• |
ide | kryesore

Cristiano Ronaldo, personi i parë në botë me 500 milionë ndjekës në rrjetet sociale

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se futbolliati Cristiano Ronaldo është bërë personi i parë që grumbulloi 500 milionë ndjekës nëpër  rrjeteve sociale si Facebook, Instagram dhe Twitter.


Instagram mendohet të ketë rreth 1 miliard përdorues që do të thotë se rreth 15% e përdoruesve po ndjekin futbollistin. Krahasuar me futbollistin Lionel Messi, Ronaldo ka 78 milionë ndjekës më shumë në Instagram ndërsa Messi nuk ka një llogari personale në Twitter.


 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *