• |
ide | kryesore

Ministria e Financave e Kosovës jep detaje: Sulmi kibernetik mbi Drejtorinë e Tatimeve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndaj Ministrisë së Financave të Kosovës ka pasur një sulm kibernetik këtë të diel. Në një reagim zyrtar kjo ministri sqaroi se sulmi ishte fokusuar te Departamenti i Tatimeve.


Ministria thotë se shërbimi online për shtypjen e faturës së tatimit të pronës është tentuar të keqpërdoret nga sulmues kibernetikë të paidentifikuar.


Ministra e Financave ka siguruar qytetarët se sulmi i mbetur në tentativë nuk ka arritur të cenojë integritetin dhe sigurinë e Sistemi Informativ në fjalë. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu