• |
ide | kryesore

Rama në delir: Minimumi marrim 78 mandate, maksimumi 88

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka nisur prezantimin e emrave te listes se PS per zgjedhjet e 25 prillit. Gjate nje komunikimi per mediat ai ka thene se objektivi i PS eshte minimumi 78 mandate, maksimumi 88 mandate. Sipas tij keto s’janë numra filxhanesh!


Objektivi minimal është që të mos biem nga kuotat e vitit 2017.


Shkoder: Baza 4, maksimalja 5

Kukës: Baza2, maksimalja 3

Durrës: Baza 8, maskimalja 9.

Tiranë: Baza 19, maksimal 20.

Elbasn: Baza 8, maksimalja 9

Fier: Baza 10, maksimalja 11

Berat: Baza 5, maksimalja 6

Korçë: Baza 6, maksimalja 7

Vlorë: Baza 8, maksimalja 9

Gjirokastër: Baza 2, maksimalja 3

13 Comments

  1. LLOGARI INJORANTI NGA DESHTAT MESUES VIZATIMI. PASQYRE IDIOTESIE NE PESHEN PSIKOLOGJIKE. DUHET VIZITUAR SE KA RRESHQITUR NGA MANIA E DROGEMENIT. NGA KY TIP DUHET KUJDES.

 1. 120 kuintal per hektar u zotua kooperativa fitorja per te kapur ne korrjen e grurit. Dhe ja doli duke mbjelle dhe mezhdat e kanaleve. Keshtu do jete dhe kjo pune mendoj. Ata depitetet mbi bazen do i kapim mezhdave.

 2. Thjesht “sufllaqe” per militantet. Ne Shkoder rilindja ne 2009 dhe 20017 ka marre 4 mandate nderkohe qe drejtuesi politik i Shkodres, Ilir Beqja, ka percaktuar se qellimi i tij eshte te marre 4 mandate ne Shkoder qe do te thote se beteja ne Shkoder eshte per 3 mandate te rilindjes. Ne Kukes asnjehere nuk ka marre me shume se nje mandat dhe tani qe i ka vene traun e pageses Kukesit, pretendon qe do marre te tre mandate lehtesisht mund te quhet endrra e nje nate te pandemise. Ne Durres ku prtendon te marre 8-9 mandate, me sa duket ketu ka ndryshuar vendin me opoziten. Ne Durres rilindja nese merr 6 mandate, duhet ta konsideroje fitore. Ne Vlore, duhet te jete i kenaqur me gjysmen e mandateve pas percarjes se jashtezakonshme me kryetarin e bashkise dhe per me teper qe ne Vlore ka cuar Afrim Qendron famoz per mashtrimin me unazen e re. Tirana me ate qe i ka bere lali Eri, eshte e sigurt qe rilindja nuk mund te shkoje me shume se 17 mandate, per me teper qe ne krye te fushates ne Tirane do jete znj. Bozdo qe nuk ka energjine per te drejtuar fushaten dhe Najada Çomo eshte shume e perfolur dhe per kete arsye e pabesueshme per qytetaret e Tiranes. Ne Elbasan ka shance te marre ndonje mandat me shume nese aktivizon grupet kriminale te qytetit sic beri para kater vitesh me Durresin, por ketu duhet shtuar fakti se nje mashtrues si Taulant Balla eshte ne krye te fushates. Shkurt rilindja nuk merr me shume se 65 mandate dhe per kete numer mandatesh, duhet te falenderoje nxehtesisht z. Basha dhe PD qe nuk po ngjall frymen e ndryshimit, ndoshta sepse nuk duan ta cojne rilindjen dhe liderin e saj ne prokurori per abuzimet me xhepat e shqiptareve gjate ketyre 8 viteve.
  Ne konkluzion, shqiptaret duhet te shkojne te votojne ne mase dhe, me dt. 24 prill te kuktojne te gjitha premtimet e Rames dhe te rilindjes, t’i rikujtojne me dt. 25 ne mengjes dhe pastaj ta hedhin voten…

 3. Me sa duket i gjati ine po pregatit terrenin per “spektakel” alla dibrançe . Me duket se “çunat problematik” paskan bere vetem stervitje gjate gjithe kesaj kohe . Qe ke ngritur gjithe shtetin ne kembe , kete po e shohim . Qe ke korruptuar gjithe shoqatat (OJF dhe OJQ) edhe kjo dihet . Qe ke blere pothuajse te gjitha televizionet dhe ke vene ne moto makinen kriminale te krimineleve edhe kjo dihet . Qe ke parane dhe qe po mundohesh te blesh apo te shuash edhe zerin kunder edhe kete po e shohim . Por te keshe nje nje synim te tille te pamundur , vetem nje delirant , nje egocentrist , vetem nje i marre ose nje i marrosur per pushtet si ty o i gjati ine mund ta beje .
  Nje gje eshte e sigurt , fitorja jote e vetme eshte burgu . Ti duhesh denuar me patjeter per ate çka i bere ketij vendi ne keto tete vjete , ti duhesh bere shembull per te gjithe brezat e ardhshem . ti duhesh bere shembull per prosperitetin dhe ardhmerine e ketij vendi .
  Largimi yt o i gjati ine eshte domosdoshmeri por kurrsesi zgjidhja .

  1. xxxxxx ke te drejte. Largimi i Rames eshte domosdoshmeri dhe shprese se dicka do ndryshoje ne vend, por ndryshimi real fillon me denimin per parate e shqiptareve qe jane vjedhur dhe me konfiskimin e pasurive te vena ne kurriz te cdo shqiptari. Largimi i Rames eshte vetem fillimi, me e rendesishmja vjen me pas. Po nuk filloi nuk ka vazhdim.

   1. Faktikisht dhe si rregull duhet te filloje ndryshimi por kam frike se eshte nje loje qe ka 30 vjet qe po luhet mbi kurrizin e popullit shqiptar . Sepse te presesh ndryshime nga nje parti qe nuk donte ndryshime eshte e pabesueshme por edhe e frikshme . Une nuk besoj tek asnjera , thjesht po luajne lojen e tyre per xhepat e tyre , popull do ta kete perseri ne byç.

 4. Nuk dihet përse Basha pret momentet e fundit të afatit zyrtar për dorëzimin e emrave të kandidatëve, kur ato mund të ishin mbyllur me kohë.

  Ndoshta është presioni i kunatit për të reflektuar, nga ata që duan të futen në listë.

  Kanë kohë deri në mesnatë, të derdhin shumën e kërkuar në borderonë e kunatit.

 5. Ne Berat do Mari nëntë nga shtatë O pallë po more tre je i pari dhe mbaje mëndë po do vejmë bastë Ik mor se le nam

  1. Nuk besoj se i iku truri i PD dhe a e di se pse? Sepse deri me tani, Rama ka hapur 300 mije vende pune, ka praktikuar shendetesine falas, ka eliminuar pasojat e termetit shume para perfundimit te vitit te 2020, ka menaxhuar ne menyre perfekte situaten pandemike aq sa jemi ne vend te pare per numrin e te vdekurve ne bote e sa e sa gjera te tjera. Njerezit kane nje milion arsye qe te votojne rilindjen e kthyer ne ps

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu