• |
ide | kryesore

Delegacioni i OSBE/ODIHR takim me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi për zgjedhjet e 25 prillit

-Instant, Lajme, Të fundit

Delegacioni i OSBE/ODIHR në Tiranë po zhvillon një takim me kreun e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi.

Nga të dhënat e para, mësohet se takimi i ODIHR me Celibashin ka në fokus vëzhgimin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.


3 Comments

 1. Lulzim Basha po jep mesazhin më të keq që një lider mund të japë. Në një kohë kur zhvillohen zgjedhje edhe në shtetin ku voton e shoqja (Holandë) e ku respektohen të gjtha masat anti-covid, Luli në Tiranë bën të fortin duke marrë në qafë qytetet vetëm që të duket se ka mbështetje. Kjo sindromë në fakt është e një kryetari partie që e di që nuk ka mbështetje në popull dhe tenton të krijojë imazhin e rremë në opinion publik duke shkelur mbi çdo ligj, qoftë edhe duke rrezikuar jetën e qytetarëve. Sepse, nëse Basha do kishte të dhëna që ka mbështetje ndaj tij, ai ndoshta do të ishte më i qetë dhe nuk do rrezikonte kaq shumë. Hija e humbjes që e ndjek kudo, edhe në gjumë, mesa duket e ka bërë Lulzim Bashën që të kalojë çdo limit dhe të kthejë fushatën e tij në një vatër infeksioni.

  1. “Sindromë Basha” ?
   Basha krahasuar me Ramën në të gjithë treguesit e fomimit moral, etik e politik është si dita me natën.
   E ke dëgjuar ndonjëherë Bashn që të përdor gjuhë të ndyrë banale rrugeçërish në publik si Rama ?
   A e ke parë ndonjëherë Bashën të vishet si klloun me brekushe, atlete e me këmishën dalë jashtë xhaketës e të bëjë karagjozllëqe në ekrane e në takime me publikun ?
   A e ke parë apo dëgjuar ndonjëherë Bashën të ofendojë femrat me batuta banale ?
   Qenka “sindromë” e Bashës që qytetarët dalin dhe e presin nëpër qytete me brohoritje.
   Po çfarë emri i ve psikopatit Rama që del nëpër qytete i shoqëruar veç ushtrisë së policëve e badigardëve, edhe me banditë të njohur publikisht ?
   Basha po e kthekërka fushatën në një vatër infeksioni.
   Mund të kërkosh në Google Kushtetutën e Shqipërisë e të lexosh që askush nuk ka të drejtë të ndalojë demostratat paqësore.
   Në të gjitha vendet demokratike ku janë bërë zgjedhje gjatë pandemisë, asnjë qeveri nuk ka guxuar të ndalojë manifestimet e fushatave zgjedhore paqësore por veç kur ka veprime të dhunëshme banditeske e të tilla bëni veç ju mbështetësit e verbër të tij.

 2. Per te paemrin e 14:05!
  Meqenese je n’pozicionin sulmues te RISHKERDHJERJES,dhe paguhesh nga Edvin ShkerdhRama,askurkush nuk te ven faj per komentet anti Basha.
  Por,sa per te fortin ,qe sipas teje Ai po ben,i’a ke futur pordhes.I vetmi qe ben te fortin me bandat e Elbasanit,Fierit ose Vlores,asht Edvin ShkerdhRama.
  Dhe se sa mbeshtetje ka Basha ne popull,kete kena me e pa’ me 25 dhe 26 Prill.
  Ai qe po ndiqet nga hieja e vdekjes politike,asht karaxhozi palaco ,rracisti fodull,kryemuti i Shqipnise Edvin ShkerdhRama!
  PERCARESI EKSELENT I KOMBIT EDVIN SHKERDHRAMA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu