• |
ide | kryesore

Luljeta Bozo: Me tërmetin qeveria tregoi se e menaxhon situatën shumë mirë, meriton mandat të tretë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kandidatja e parë në listën për deputetë të Partisë Socialiste në Tiranë, Luljeta Bozo, në fjalën e mbajtur prej saj gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë, deklaroi se PS ka ndërmarrë reforma të pakrahasueshme.

Sipas saj, kjo parti i ka mbajtur gjithmonë premtimet dhe meriton një mandate të tretë.


 “Çdo gjë e kisha imagjinuar, por që të isha në politikë as mendja nuk më shkonte. Kur më erdhi ftesa nga Rama dhe kur Veliaj më hoqi pasiguritë, e kuptova se ne profesionistët jemi shumë të kërkuar. E pranova kërkesën, sepse PS është parti progresiste, me shumë vizion, që merr ata që merr përsipër. Nuk bën vaki që të ketë dhënë premtim e të mos e ketë mbajtur.

Njerëzit duhet ta dinë se PS ka bërë punë të madhe dhe duhet që Partia Socialiste të marrë mandat të tretë, me qëllim që punët të ecin përpara. Qeveria tregoi veten se di të menaxhojë situatën shumë mirë. Kemi Italinë, e shtata në botë dhe nuk ka strehuar të prekurit. Mandati i tretë i PS është për të mirën e vendit”, tha Bozo.

14 Comments

  1. Do me thene kur nje qeveri mezi shpenzon 1% te fondeve per rindertim quhet se ka bere pune te mire?? Ti po, qe je “pensioniste Enveriste” opss, Profesioniste..Luljeta thuaju qe te ka mbajtur aleanca e fshehte ortodokse ne profesorllek (mjafton te shikosh profesoret e fakulteteve teknike qe te kuptosh shume mire) se ti je kokrra e parazites se paafte!

  2. Ne fakt, PS ose ish-PPSH, ia mori shtepine ixhenierit 33-vjecar te pushkatuar dhe iua dha prinderve te tu, ky eshte vizioni qe kane komunistet. Ti shkove tek ata njelloj si miza qe shkon ne mut. Ti, me te gjithe ata si puna yte jeni maskarenjte e ketij vend. Nderkohe yte bije i ben fresk ndonje vemjeje si kryetari i bashkise se Tiranes. Plehra jeni dhe asgje me shume

  3. Ah mos ja q nenen o teta Luljeta!!!

    Kisha respekt per ty, por sic duket nuk zgjati shume!

    Suksese ne jete.

  4. Tani gjynah eshte te te shash o teta Luljeta por je bere per te qire robt. E menaxhoi shume mire thote, kur dhe nje qen e nje krik hidraulik nuk kishte ky shteti dhe kjo qeveria qe e menaxhoi kaq bukur termetin.
    Yt plake naziste te shqifa robt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu