• |
ide | kryesore

“Beteja për 25 prillin”/ Çelet zyrtarisht fushata elektorale nesër, PD dhe PS e nisin me kryeqytetin

-Instant, Lajme, Të fundit

25 marsi shënon zyrtarisht fillimin e fushatës politike për të gjitha partitë që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare te 25 prillit. Duke mos humbur kohë, dy partitë kryesore në vend kanë zgjedhur kryeqytetin për të kryer mitingun e parë. Partia Socialiste pritet të hapë fushatën në orën 18:00 në sheshin Skënderbej, në një grumbullim që pritet të kryehet në zbatim të masave antiCovid. Megjithatë duket se edhe kundërshtarët demokratikë kanë zgjedhur një orë dhe vend të përafërt për të hapur po ashtu fushatën elektorale. Mësohet se PD do të organizojë nesër çeljen e fushatës në orën 17:00 pranë sheshit “Nënë Tereza”.


Partitë politike do të kenë afro një muaj kohë për të zhvilluar fushatën elektorale, ndërkohë që ende pritet një vendim i Komitetit Teknik të Ekspertëve për një lehtësim të masave për sa i takon grumbullimeve të njerëzve. Risi në këto zgjedhje parlamentare do të jetë mundësi që qytetarët kanë për të zgjedhur krahas partisë që duan edhe kandidatin nga kjo parti për t’i përfaqësuar. Megjithatë kjo mundësi sërish është e cunguar nëse mbajmë parasysh se kryetarët e partive kanë përpiluar një listë emrash me kandidatët që ata duan të zënë të parët ulëset e Kuvendit.4 Comments

 1. Partia Demokratike ka vjedhur numrat e telefonit të qytetarëve. Këtë e vërtetojnë mesazhet që PD po u nis qytetarëve që nuk kanë dhënë kurrë numrin e tyre në selinë blu.

  Në rrjet shumë qytetarë shkruajntë të shqetësuar për mesazhet që u shkojnë nga PD, duke thënë se të dhënat e tyre janë vjedhur.

  1. HA MUT HA O KURV E KUQE
   JENI BO SI KURVAT QE PER TE BERE SHOQE THONE SE EDHE KJO ESHTE KURVE EDHE KJO TJETRA PO KURVE ESHTE . NE KETE MENYRE MENDOJNE SE KURVAT JANE SHUMICE ABSOLUTE

 2. Në Rambuje shqiptarët firmosën dhe për fatin tonë të mirë Millosheviçi nuk firmosi.

  Këtu duhet të themi që Sali Berisha ka bërë një thirrje publike dhe ka deklaruar që kush firmos në Rambuje, është tradhtar i kombit. Ka qenë një qëndrim antiperëndimor, antiamerikan, antiNATO dhe antishqiptar.”

  1. PO NE LEZHE ÇA U VEND OS O JU QIFSHA MOTRAT DHE GRATE?
   JENI QENIA ME E PESHTIRE E RRUZULLIT TOKSOR O KURVA MAVI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.