• |
ide | kryesore

Serie A përcakton datën e rikuperimeve të Inter-Sassuolo e Juventus-Napoli

-Instant, Sport

Lega Serie A ka zyrtarizuar datën e rikuperimit të Inter-Sassuolo, një ndeshje e vlefshme për javën e 28-të të planifikuar për në 20 mars dhe e shtyrë për shkak të një vatre infeksioni të Covid-19, që shpërtheu në mesin e zikaltërve, me pozitivitetin e D’Ambrosio, Handanovic, De Vrij, Vecino dhe dy anëtarë të stafit trajnues. Ndeshja do të luhet të mërkurën me 7 prill në orën 18.45. Janë vendosur gjithashtu edhe për ndeshjet e parakoshme dhe ato të vona nga java e 30-të në të 34-të.


Në të njëjtën ditë e në të njëjtin orar do të luhet edhe rikuperimi i Juventus-Napoli.


JA KALENDARI I NDESHJEVE

JAVA E 11, KTHIMI
E shtunë 10 prill 2021 ora 15.00 SPEZIA-CROTONE
E shtunë 10 prill 2021 ora 18.00 PARMA-MILAN
E shtunë 10 prill 2021 ora 20.45 UDINESE-TORINO
E dielë 11 prill 2021 or 12.30 INTER-CAGLIARI
E dielë 11 prill 2021 ora 18.00 ROMA-BOLOGNA
E dielë 11 prill 2021 ora 20.45 FIORENTINA-ATALANTA
E hënë 12 prill ora 20.45 BENEVENTO-SASSUOLO

JAVA E 12, KTHIMI
E shtunë 17 prill 2021 ora 15.00 CROTONE-UDINESE
E shtunë 17 prill 2021 ora 15.00 SAMPDORIA-VERONA
E shtunë 17 prill 2021 ora 18.00 SASSUOLO-FIORENTINA
E shtunë 17 prill 2021 ora 20.45 CAGLIARI-PARMA
E dielë 18 prill 2021 ora 12.30 MILAN-GENOA
E dielë 18 prill 2021 ora 18.00 TORINO-ROMA
E dielë 18 prill 2021 ora 20.45 NAPOLI-INTER

JAVA E 13, KTHIMI
E martë 20 prill 2021 ora 20.45 VERONA-FIORENTINA
E mërkurë 21 prill 2021 ora 18.30 MILAN-SASSUOLO
E enjte 22 prill 2021 ora 18.30 ROMA-ATALANTA
E enjte 22 prill 2021 ora 20.45 NAPOLI-LAZIO

JAVA E 14, KTHIMI
E shtunë 24 prill 2021 ora 15.00 GENOA-SPEZIA
E shtunë 24 prill ora 18.00 PARMA-CROTONE
E shtunë 24 prill 2021 ora 20.45 SASSUOLO-SAMPDORIA
E dielë 25 prill 2021 ora 12.30 BENEVENTO-UDINESE
E dielë 25 prill 2021 ora 18.00 CAGLIARI-ROMA
E dielë 25 prill 2021 ora 20.45 ATALANTA-BOLOGNA
E hënë 26 prill 2021 ora 18.30 TORINO-NAPOLI
E hënë 26 prill 2021 ora 20.45 LAZIO-MILAN

JAVA E 15, KTHIMI
E shtunë 1 maj 2021 ora 15.00 VERONA-SPEZIA
E shtunë 1 maj 2021 ora 18.00 CROTONE-INTER
E shtunë 1 maj 2021 ora 20.45 MILAN-BENEVENTO
E dielë 2 maj 2021 ora 12.30 LAZIO-GENOA
E dielë 2 maj 2021 ora 18.00 UDINESE-JUVENTUS
E dielë 2 maj 2021 ora 20.45 SAMPDORIA-ROMA
E hënë 3 maj 2021 ora 20.45 TORINO-PARMA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.