• |
ide | kryesore

Një ore negociata të policisë për tu futur në shtëpinë e McKennie: gjobiten edhe Arthur e Dybala

-Instant, Sport

Probleme në ardhje për Ëeston McKennie dhe disa shokë të tjerë të tij tek Juventus. Mesfushori ka organizuar një festë në apartamentin e tij me rreth një duzinë mysafirë duke përfshirë Arthur dhe Dybala. Në shtëpinë e amerikanit, Karabinierët arritën të hynin vetëm pas një ore negociatash. Për lojtarët, përveç gjobës së mundshme nga Juventus dhe gjithashtu edhe nga autoritetet, nuk ka rrezik të një denoncimi për rezistencë ndaj një zyrtari publik. Edhe sepse pati bashkëpunim maksimal nga të gjithë.

Ngjarja është krijuar sepse në shtëpinë e amerikani po organizohej një festë, duke shkelur rregullat anti-Covid dhe duke e shtrirë në kohë përtej kohës së ndalimit të orarit, sic dëshmon ndërhyrja e forcave të rendit rreth orës 23.30. Askush nga të pranishmit, në banesën e McKennie, nuk donte të hapte derën, duke i lejuar policët të hyjnë vetëm pas një ore negociatash. Të pranishmit janë raportuar të gjithë dhe do të sanksionohen, por mund të mos mbarojë këtu.


Me shumë mundësi që, përveç gjobave të vendosura nga policia, do të apoikohen edhe sanksionet nga Juventus për McKennie, Dybala dhe Arhur. Klubi i Juventusit, pasi të ketë dëgjuar lojtarët e tij, do të vendosë në lidhje me sanksionet e mundshme disiplinore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu