• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për këtë të premte

-Instant, Lajme, Të fundit

Kthjellimet dhe vranësira ndërrojnë vendet herë pas here këtë të premte në të gjithë shtrirjen e Shqipërisë. Pasditja zhvillon vranësirat në veri dhe zonat lindore ku priten shira të izoluar. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten të larta gjatë mëngjesit, por rënie të lehtë sjell mesdita duke luhatur vlerat e mesditës nga 15 në zonat malore deri 20-21 gradë Celcius në disa qytete të vendit.


Era do të fryjë e lehtë deri në mesditë kur era forcohet deri mesatare në tokë, por rrallëherë e fortë në brigjet detare nga drejtimi jugor, ndërsa dallgëzimin në det ngjitet në 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu