• |
ide | kryesore

Rama kërcënon kontrollorët e Rinasit: Nesër në punë, ose…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka reaguar sërish pas bllokimit të fluturimeve nga Rinasi. Ai u ka bërë një apel me nota kërcënuese kontrollorëve që të kthehen në punë.


“Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallzuar penalisht! Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Koha e Rrumpallës ka vdekur dhe nuk kthehet!” – shkroi Rama.


19 Comments

 1. Ore un e kuptoj qe kan pune me pergjegjsi te lart.
  Ama te kerkosh rrogen e para pandemis 4500 euro, qe mbyteshe ne pune e skishe kohe te beje shurren.
  Kurse tani mban koqet me dore pothuajse gjith diten dhe do prap 4500 euro. E kjo eshte e pa imagjinushme.
  Fundia nese ke ankesa ik ne gjykat e zgjidhe me punedhensin. Po te dhan te drejten lume per ju. Po jo te besh shantazh.

   1. Cfare rroge po ju merr Rama more debil ? Ata po marrin rroge nga nje kredi qe kane marre nga Eurokontroll. Nga ajo kredi ju bie qe rroga te jete 2500 dollare ne muaj . Keta duan qe te merret prap kredi per tju paguar 4500 dollare ne muaj, pa patur pune .
    Kur komentojne dhe fshataret qe nuk dine te shkruajne vaj hallit.

 2. po u dorezuan ata turp tju vije, ti je me frikacaku nga te gjithe dhe ben keshtu kur te vjen ngordhja.
  tik tak tik tak 25 po afron, Ballukun do ta mbash fort pas pak

 3. Ike plaku Mere ike, me gjithë brekushe edhe Lopën Balluk.
  Më kot i kërcënon grevistët, se nuk ke ç’tju bësh.
  Te Kushtetuta e Shqipërisë, që ti e ke katandisur në defter hallvaxhiu, ke harruar pa hequr Nenin 51.

  Neni 51
  1. E drejta e të punësuarit për grevë që ka të bëjë me marrëdhëniet e punës,
  është e garantuar.

 4. U qr te gjithe kontrolloreve, plehera njerez qe tallen me fatet e shtetit shqiptare te perdorur politikisht kryesisht nga Ilir Meta dhe Sali berisha.Bravo rama,nese ata sduan te kthehen ne pune, fut ushtrine ose ta marri ne kontroll Nato .nuk mund te mbetet peng shteti I nje grupi njerezish

  1. cdo qr ti o batall njeri, nuk kane pune ata me shtetin shqipetar. rrogat i kane me konvente nderkombetare..ik o i selise roze e tridhu me ramen. sa pper ta ditur, po iken ata merrni kontrolloret nga turqia se aeroportit te tiranes nuk i ulet asnje avion

 5. Kerkoi Ballukut doreheqjen
  Kerkoi kontrolloreve te fillojne punen
  Vazhdo negociatat.
  Arroganca, brutaliteti, dhuna verbale dhe psikologjike, nuk ju nderon Kryeminister.
  Per te mos thene qe eshte nje shenje e keqe, nese pretendoni nje mandat te trete.

 6. Rilindja ka alergji nga ngritja e zerit, sindikata, greva, etj etj megjithese punetoret e kane te sanksionouar me ligj kete te drejte.
  Rilindja do te drejtoje shtetin me karderrllek dhe e pa qe i erdhi fatura 110 milion Euro. Por puna eshte se sufllaqet jane shume te kenaqur qe do paguajne nga rroga e tyre per te paguar marrezite e Sulltanit psikopat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu