• |
ide | kryesore

34 Comments

 1. Na rrufshi koqet e Edi Rames, portal kurve,doni te beni lajm dhe I vini titull bombastic, por e cuditshmja eshte se I beni me teper interpretim se sa lajm,bazuar ne dy rreshta

  1. Na thuaj ti ndonje lajm pa interpretim. A e gjete emrin ne listen e Lapsit? Apo je patronazhist? Nese te pelqejne koqet e liderit, lepiji dhe kafshoji sa me fort.

  2. Ti i pa emer I 16.27 po te duash haja dhe koqet edi rames po une per vete po e zbulova patronazhistin tim do I qi te katermbedhjetat

 2. Shume fake. Kjo nuk eshte gazetari por mashtrim ne te cilin keni rene edhe ju. Jo me larg, nje portal siguroi te dhena per llogari fallco ne facebook ne perkrahje te liderit te opozites. Sot ka shume burime informacioni keshtu qe largohuni nga ajo qe ju thote ai i gjati KAZAN.

 3. Po vendoseni linkun e ketij lajmi o portal motherfucker,se spo e gjej kund tek the guardian kete lajm,pse mundoheni te krijoni fake news.Edhe ata listat me te dhenat e votuesve, ka mundesi ti keni marre nga database I pd,se dhe ajo e ka pasur nje te tille qe ne 2011,kur kandidonte Luli per kryetar bashkie e I dihej cdokujt dhembe e dhemballe.Pastaj I keni bere ca modifikime, ne vecanti per gjyqtaret dhe prokurotet e organeve te reja te drejtesise,per te te bere pis reformen ne drejtesi dhe per ta pasur si justifikim pastaj humbjen e sigurte te zgjedhjeve per protesta.

  1. Per ty injorant qe pervecse nuk di asnje gjuhe te huaj. Per ty o militant qe nuk di te kerkosh as ne Google mjafton te kerkosh me termat the guardian, facebook dhe albania dhe do te te dale lajmi ne faqe te pare..o trans i selise roze

  2. Sic tha dhe parafolsi po te kerkosh ne google eshe rezultati i pare qe del

   theguardan*/technology/2021/apr/12/facebook-loophole-state-backed-manipulation

   mos harro te zevendesosh “*” me “.com”

 4. Oo’pa plasen ridhjersat tek LAPSI.AL!
  Tema po falimenton.Tek LAPSI.AL klikimet kane shkuar n’stratosfere.
  BRAVO BUSHATI,Je i madh!!!
  Mire se vini or rishkerdhjersa tek portali reaksionar anticdoqeveri!
  U uroj shfryerje dhe terbim shembullor kunder armikut te kllases te rishkerdhjerjes!
  TE NA E RRUAJE EDVIN SHKERDHRAMA!!!

 5. I paemer I ores 16:53 ,nuk jam as trans as I selise roze,mbaji per vete keta ofendimet.Sa per gjuhe te huaj e se si kerkohet ne internet nuk pres te mi mesosh ti.Por mire une nuk ditkam te kerkoj lajm ne internet, ma dergo pra ate linkun ku e lexove ti ,thjeshte beji copy and paste,se per anglisht nuk I kam nevojen asnjerit.flm

 6. sufllaqet patronazhiste po e vene ne diskutim e relativizojne edhe kete.
  The Guardian permend Shqiperine si nje vend ku abuzohet me adresat dhe faqet fallco per perfitime politike.
  Por duhet te lexosh dhe te kuptosh te gjithe artikullin ne menyre qe te vesh re sesi manipulohet ne seksionin e komenteve nga armata e propagandes me qellim per te dhene nje tjeter perceptim, manipulim ose shtremberim te lajmit/realitetit.

  ps: Per patronazhistet e administrates linku i guardian eshte ai nenvizuari me ngjyre blu ne fjaline e pare te artikullit “..investigim të gjatë…” .

 7. të dhënat e Ilir Metës, Sali Berishës dhe Lulzim Bashës vijojnë si më poshtë.

  Pra Basha ka patronazhistë Metën dhe Berishën. Këta të fundit figurojnë të pasigurtë për të votuar Lulzim Bashën. Ndërsa ky i fundit figuron me qendër votimi në Holandë dhe me banim në kompleksin Rolling Hills…

 8. Ata që e ndoqën atë emision, panë sesi kreu i opozitës i iku në mënyrë të shëmtuar dhe aspak elegante pyetjeve për 21 janarin dhe zgjedhjet e trukuara lokale, ku ai e mori mandatin e kryebashkiakut të Tiranës nmë tavolinë, me duart e Arben Ristanit. Ne do të rrisim pagat dhe pensionet, qe pak a shumë përgjigja e Lulzim Bashës për këto pyetje, duke vendosur një standart qesharak komunikimi me publikun e shumtë që e ndiqte. Ju vramë por do ju rrisim rrogat, qe domethënia e pashprehur e asaj sjelljeje, që në thelb tregon mungesë lidershipi dhe peshe, në një garë me shumë rëndësi, si ajo për postin e kryeministrit të pas 25 prillit.
  Byrektore të lulzime salih BBasha ne pune dhe Prasin ne Sume

 9. database me të dhënat personale të të 3 milion shqiptare shqiptarëve mund të blihet edhe në internet për vetëm 1500 lekë të reja, apo 12 euro.
  Bëmë një provë, e blemë 12 euro duke paguar përmes sistemit paypal, shkarkuam database, për pak minuta e instaluam në kompjuter dhe përmes kësaj baze të të dhënave kërkuam dhe gjetëm emrin, datën e lindjes, atësi, adresa dhe informacione private të njërit prej gazetarëve tanë. Bëhet fjalë për shumicën e informacioneve që janë edhe tek ”database” që sipas PD përbën një skandal.
  Cili zyrtar publik vodhi këtë database dhe e shpërndau në internet? Përgjigja duhet të vijë pikërisht nga PD, sepse database që shitet sot online është ajo e vitit 2008, kur Partia Demokratike ishte në qeveri. Edhe atëherë si sot, regjistri i gjendjes civile ishtë nën kontrollin e Ministrit të Brendshëm dhe në vitin 2008, viti ku referohet databaze e vjedhur, Ministri i Brendshëm ishte Bujar Nishani.

 10. Berisha: Edhe unë do i sakrifikoj fëmijët e mi si Adem Jashari. Basha: Fëmijët e mi jetojnë në Holandë, pa i sakrifikoja dhe unë

 11. Kopjaci i Mender Bazes ky Ethem katunari i ores 12:00 sjell te kopjuar kudo kete marrezi te Menderit.
  Eshte detyra e ketij ish-Kapterri Ethem Lalaj qe ka turp nga emri i tij, te sjelle kopjet nga diarrete qe Menderi ka ne koken e qerosur nga qe e mba te byth e pushteteve prej me shume se 20 vitesh.

 12. larg bollinove ,cim pekave ,and bushatave e shkullakeve bashke me meron .media ne shqiperi ka vdekur ,nuk shkruan per interesin publik fare po per orekset e pronareve majtas djathtas
  ky vend eshte vend byrektoresh, skuthesh,hipokritesh dhe hajdutesh ne te gjitha nivelet …..

 13. Ambassador Yuri Kim
  @USAmbAlbania
  This is NOT what I said/meant. Here’s what I said: 🇺🇸 does NOT support any particular candidate or party. 🇺🇸 supports the right of citizens to express their will through their vote. 🇺🇸 warns those denying this right by buying votes or intimidating voters.

  Deklaratat e ambasadores Yuri Prasin ne bythe o byrektore të pd

 14. Ambasadorja Kim tha – Tom Doshi (me emer e mbiemer) nuk duhet te kandidoje per deputet!
  Rama si prestigjator e nxorri Tomen nga dera PS dhe e futi nga dritarja e partickes Gjinushkes PSD ku Toma u gdhi…Kryetar partie!
  Dhe partia PSD e marre me qira nga Toma, eshte e para ne fleten e votimit.
  Natyrisht qe Ambasadorja kete e ka pare, dihet se amerikanet nuk i kane qejf ato xhonglere qe u bejne karshillek.
  Do te shihet me tej, nuk keni pare gje akoma.

 15. Ne njesine bashkiake nr 9 ne Tirane shitet vota 600€ per Rilindjen. Kryeplakja e kesaj bashkie me emrin Mira shkon dere me dere per te blere vota. Vota shitet pa pasur asnje hezitim ne degen e Partise. Gjendja eshte alarmante pasi rilindasit e kesaj njesie bashkiake nuk e rruajne fare per masat ndeshkuese.

 16. Ne njesine bashkiake nr 9 ne Tirane vota u shitet 600€ per person simpatizanteve te pd. Vetem per simpatizantet e pd_se kurse per elektoratin gri vota shitet 100€. Gjendja eshte alarmante SPAK duhet te marri masa menjehere per ti ndeshkuar keta sharlatane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu