• |
ide | kryesore

India shënon rekord të rasteve të reja me koronavirus, 184 372 të infektuar në 24 orët e fundit

Arkiva, Planet

Rastet e reja me koronavirus në 24 orët e fundit në shtetin e Indisë kanë arritur një rekord, që nuk ishte shënuar më parë.


Në orët e fundit, në Indi janë regjistruar të infektuar me Covid 184 372 individë.


Ministria e Shëndetësisë e Indisë lajmëroi popullatën që të marrin masa dhe të respektojnë masat ndaj Covid.

Numri i infeksioneve në të gjithë vendin aziatik është 13.9 milion, me të dhënat që tregojnë se vdekjet u rritën me 1 027, për një taksë prej 172 085.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu