• |
ide | kryesore

Botoks në fytyrë/ Çfarë qëndron pas ndryshimit të pamjes së Ramës?

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

A ka bërë ndërhyrje estetike në fytyrën e tij kryeministri Edi Rama? kjo pyetje ka qarkulluar gjerësisht në rrjetet sociale këtë të premte pasi një ditë më parë portali ynë lapsi.al publikoi vëzhgimin e një shikuesi të vëmendshëm se kreu i qeverisë kishte hequr disa rrudha në ballin e tij. Sipas këtij vëzhgimi lëkura e kreut të PS-së dukej më e tërhequr dhe më e shndritshme. Por ky konstatim tërhoqi edhe vetë vëmendjen e kreut të qeverisë që në një nga takimet e zhvilluara me gratë e Tiranës, Rama bëri atë që bën gjithnjë me një çështje që nuk i pëlqen: ta bëjë atë të duket qesharake.

LEXO EDHE: Krahësimi i FOTOVE/ A ka hequr Rama rrudhat me botoks para zgjedhjeve?


“Unë botoks? E pse kam bërë botoks? Sepse u jam dukur papritur i qeshur dhe lëkura ime papritur u është dukur si lëkura e Fevziut, me shkëlqim. Ka një arsye në fakt përse unë jam më i qeshur se ç’isha. Ka një arsye përse unë nuk jam aq i ngrysur sa isha. Ka një arsye në fakt përse lodhja dhe stresi shihen më pak në fytyrën time. Kjo arsye nuk është botoksi. Kjo arsye është dielli që ka filluar të shkëlqejë përsëri mbi Shqipërinë, dielli që shkëlqen në sytë e qindra mijëra gjyshërve që marrin vaksinën…” – tha Rama duke e mohuar të kishte bërë ndonjë ndërhyrje estetike.

Në fakt ai ka bërë shpesh të tilla. Dhe ato kanë qenë të dukshme. Më e forta ka qenë rregullimi i dhëmbëve në vitin 2012 që gjithashtu mbushi gazetat. Të herëpashershme kanë qenë dhe heqjet e qeskave poshtë syve. Më pas erdhi zgjatja e mjekrës.

Por çfarë ka ndodhur këtë herë?

Sot ne iu drejtuam një mjeku ekspert të fushës, i cili pas krahasimeve të fotove të para disa muajve, arriti te dallonte ndërhyrjet estetike të bëra në fytyrën e Edi Ramës. Përveç botoksit të injektuar në pjesën e sipërme të ballit, eksperti thotë se doza jo të vogla materialit filler janë përdorur në pjesën poshtë syve si dhe në atë që ndan sytë me veshët.

Sipas tij, materiali mbushës filler e ka efektin e menjëhershëm, ndërsa për botoksin duhen pritur se paku 10 ditë që të japë rezultatin final. Eksperti pohon se pavarësisht saktësisë së injektimit, ndodh që botoksi të shkaktojë ngrirje të muskujve jo në mënyre simetrike.

Sigurisht qe kryeministri ka gjetur një mjek të mirë estetik për këtë procedurë, tashmë normale dhe për meshkujt. Edhe pse sot një pjese e fjalimit te tij u përqendrua tek lajmi i botuar nga lapsi.al, nuk ka arsye për t’u zemëruar pasi lajmet për gratë apo vajzat që kryejnë ndërhyrje të tilla janë normale. Dhe jo rrallëherë dhe ato vetë e pranojnë që kanë kryer ndërhyrje të tilla.

Është normale që në kohë fushatash kandidatët të përpiqen të kurojnë me kujdes imazhin, pamjen e jashtme dhe kjo nuk e përjashton dhe një ndërhyrje të tillë estetike. Rezultatet e së cilës, të paktën në ditët e para duken të mira. ©LAPSI.al

Edi Rama for N1: The best ideas for the future of Europe are in the Balkans - N1 Rama deklaron blerjen e 500 mijë vaksinave - reporter.al Lajmi fundit: Edi Rama shpall gjendjen e jashtëzakonshme

23 Comments

  1. Vaksinen elektorale beja zahos dhe lindes,njerezit
   nuk pranon te bejne vaksina te skaduara,dhe nuk ke per te patur asnje perfitim elektoral o qyqar qe po qan per vota

 1. Shqipëria ka gjykatësit më të mirë që mund të blihen me pará. Mbase është thjesht një rastësi, por gjykatësi që kryesonte çështjen e Metës ishte gruaja e Adrian Fullanit. Në atë kohë, Fullani po kërkonte riemërimin si Guvernator i Bankës së Shqipërisë dhe Berisha dhe Basha ishin në pushtet dhe kërkonin mbështetjen politike të Metës.Po lakuriq e keni pare ju te lapsit,reklame per ramen nga ju,Ai ju ben qe ju ti beni lajm

  1. A nuk ke dike per te patronazhuar ne kete ore? C komenton ketu. Pa ik tani. Shpejt se mos te zë Referenti

  2. Po ku hyn historia e guvernatorit të Bankës kombëtare, Fullanit, me këtë lajm që meret me operacionet estetike të Ramës ?
   Nëse sheh në YouTube video të para disa viteve të Ramës , e ti krahasosh me pamjet e tij në këtë fushatë, duket kjartazi që në fytyrën e tij janë hequr qeskat poshtë syve (karakteristike për njerëzit pijanecë apo me mvartësi nga droga), si dhe rrudhat e shumta në ballë.
   Megjithë këto ndërhyrje estetike në fytyrë, nëse e krahason fytyrën e tij me ate të Berishës që është thuajse 20 vite më i moshuar, duket sikur janë të një moshe, e kjo vjen nga maniera e tij ekstravagante për ti ngjarë me mjekrën e zbardhur Ismail Qemalit.
   Vetëm 10 vjet diferencë moshe ka Rama me Bashën, por po ti vësh përballë, Rana duket si babai i Bashës.
   Përse ndodh kjo ?
   Padyshim nga harxhimi i jashtëzakonshëm i energjive negative.
   Nga narcizizmi e mendësia diabolike e tij.
   Nuk është e rastit që atij i ka ngelur në mëndje dhe e thotë përditë e kudo se “Luli fle”.
   Mesa duket Rama vuan shumë nga pagjumësia, gjë e zakonëshme për natyrat bizare të djallëzuara.
   A mund ta imagjinoni Ramën që të lëvizë me energjitë e Bashës nëpër rrugët e qyteteve , e të ecë si ai si një djalë i ri ?
   Por nuk është vetëm mplakja në fytyrë që e bën ate të duket më i vjetër se ç’ështe.
   Ai sa vjen e bëhet më i ngathët edhe në lëvizje e në ecje.
   56 vjeç është Rama e po ta shohësh duke ecur duke u tundur si varkë, të duket sikur ke përpara një 80 vjeçar.
   Shkurt e thënë, tek Rama çdo gjë është anormale, mënyra si vishet, si flet, si lëviz, si gjestikulon, si aktron, si komunikon harbutërisht me të gjithë, përveç se me ata që ja do puna t’ju serviloset.

 2. Jemi ne kushtet si ne perrallen e ujkut me kecat. Ujku ka lyer kemben me miell te bardhe qe te duket si mama dhia!….

 3. Ka zmadhuar vrimat e hundes qe te bej vetem 1 kalim e jo 4 rruge kur thith me tub qe te kursej kohe per fushaten

  1. ti i paemer ketu larte ti hashe Rames ate qe ai nxjerr nga vrima e b…

 4. Cdo dite del ky turi -Breshka-
  ne c’do ekran e televizion
  valle ndonjehere te vetme
  surratin e tij a e shikon

  me lekuren -lara -lara
  sikur nuk eshte lare kurre
  tregon peralla erotike
  e heq veten tamam -”burre”

  ky eshte kokrra e -manallit-
  ky eshte nje i droguar
  me -Mimi-e Spiropalla
  mbeti ky pa na i treguar

  si ato kurvat manjake
  sot ai ka bere turine
  edhe vetullat le ti shkuli
  ne fund do marri arratine.

 5. Cdo dite del ky turi -Breshka-
  ne c’do ekran e televizion
  valle ndonjehere te vetme
  surratin e tij a e shikon

  me lekuren -lara -lara
  sikur nuk eshte lare kurre
  tregon peralla erotike
  e heq veten tamam -”burre”

  ky eshte kokrra e -manallit-
  ky eshte nje i droguar
  me -Mimi-e Spiropalla
  mbeti ky pa na i treguar

  si ato kurvat manjake
  sot ai ka bere turine
  edhe vetullat le ti shkuli
  ne fund do marri arratine.

 6. Lyl Kurva rregullohet me botox,vaj flokesj.krem fytyre,parfum o Muti i Kristaqit merrjani i here ne goje EdiRames se ashtu qetsoheni

 7. Ju ja kini marre edhe ne goje edhe ne bythet si femrat dhe ju pederastet dhe prape nuk po e ndieni o-mavinj-sepse ju kane ikur shqisat nga qe u jane prishur vijaskat prandaj ini shqetesuar dhe shqetesoi per te

 8. Sado zilka e lule ti vesh persiper,
  mbi koke te nje te linduri Gomar,
  ai kurre nuk tjetersohet nga geni,
  dhe kushdo e sheh vecse Gomar !

 9. Rama e Linda kane kohe qe bejne nderhyrje, shume kohe perpara e po e hekurisin fytyren si ajo mikesha e tyre per interes LIDA, qe merr italianet dhe ben shume e shume gjera, perfshi surratin e saj si figure prej allciu me buzet qe i rrine si salsicet e HAKO-s.
  Funderina e rrugacet e Shq qe u bene” zonja “

 10. i rruni karin Edi Rames Ne dt 25prill do e shifni se kush eshte boss ne Shqiperi Nuk fitohet pushteti me kurva ,rrugace,bandite dhe cecene

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.