• |
ide | kryesore

Kandidati i PD bllokon furgonin me ndihma të rezervave të shtetit: Do ndaheshin për fushatë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tomor Alizoti, kandidati për deputet për Partinë Demokratike në Berat ka bllokuar një furgon të mbushur me ndihma ushqimore të rezervave të shtetit. Ai ka lajmëruar policinë, teksa shprehet se këto ndihma do të shpërndaheshin nga Partia Socialiste tek disa familje në këmbim të votave.


Alizoti bashkë me përfaqësues të tjerë të selisë blu, identifikuan dhe bllokuan mjetin. Ata kanë lajmëruar policinë dhe në vendin e ngjarjes ka mbërritur edhe Drejtori i Policisë së qarkut të Beratit, Neritan Nallbati. Alizoti ka kërkuar shoqërimin e furgonit në polici dhe ruajtjen e provave.


5 Comments

 1. Furgoni me ndihma per te blere votat per PS eshte asgje para asaje qe po bejne militantet e PS te punesusr ne administrat. Keta militante kan filluar me kohe blerjen e votave me para ne dore ,duke u bere legalizime te jashteligjeshme , duke u falur gjobat,duke dhene leje ndertimi shpiragu vi

   1. Prove konkrete: 10,000 te punesuar ne administrate ne muajin e fundit dhe mbi 100,000 mije te punesuar po ne administrate gjate qeverisjes “socialiste” te Rilindjes.

    Per emera e mbiemra , drejtoju patronazhisteve se ato i kane te gjitha rekordet, me NID, ku punojne, me ke pine kafe, a perkulen kur nderojne shefin etj etj:).

    Thirri menjes or mik, ndeshkoji dhe ti me vote keta robqira se eshte mungese respekti per veten ti japesh mandatin e trete Paulinit qe ja nxorri kallajin tepsise qe kerkoi dhe ja dhame.

 2. Ka ore i pa emer si nuk ka ka teteme dhe sorrollpin tend kurveve keqe qe sle kohe per asnjeri te komentoje si mendon spiun muti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.