• |
ide | kryesore

Sulmi i prokurorisë mbi lapsi.al/ Lubonja: Skandal! Goditet gazetaria dhe jo patronazhistët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja ka folur për përdorimin e të dhënave personale, duke e cilësuar atë si një skandal. Ai thotë se Prokuroria po “godet” gazetarinë që nxori skandalin dhe jo PS-në.


“Për të dhënat personale që është një skandal, Prokuroria shkon te dera e lapsit dhe nuk kap patronazhistët, në lidhje me skandalin e të dhënave. Provat janë aty. Të hetojë Prokuroria. Në vend se Prokuroria të hetojë patronazhistët, i hyn gazetarisë. Si mos presësh në këto kushte, të mos ketë tension”, – u shpreh Lubonja që foli edhe për krijimin e partive të reja.


“Më 2013, kur kam mbështetur rotacionin, kam thënë se duhej frenuar autoritarizmi i Berishës në atë kohë dhe kam dashur që shqiptarët të shohin se dhe Rama është pjesë e të njëjtit sistem e të ngriheshin parti të reja. Jam skeptik për forcat e reja. Idealisht i dua, por në mënyrë praktike, e shoh të vështirë. Duhet bashkim i opozitës që të frenojmë autoritarizmin e maxhorancës” – tha Lubonja në News 24. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. O Tos, O bythqir burgjesh. Ngele duke lef ne tv .Kelysh i bllokut ke qene, ta shkerdhyen babain dhe ty ne bythe dhe po te shkerdhein prap ish sekretaret dhe sigurimsat qe te perdorin si qen te zgjebosur

    1. Paske eksperience cuno, nuk qenka nevoja te te japin leksione se si te sillesh tek vendi dhe se kujt duhet t’ia japesh prapanicen dhe kujt jo. Jepi eksperiencen tende edhe shefit se cfare ndodh, apo ai ka eksperience ne burgjet e Francrs?

  2. Opa njere ça beri tha the kush Tosi , Andi, Shkullaku ,Rakipkari, Cani, Lela, Bejtja, Gjonmarkaj , Peka, Krasta, Sonila , E Vasili, Rakipi, Babaramo, Zheji, po si nuk i degjuam njehere te vetme te flasin per Salen apo Ilir Mutin. Te gjithe anal (kete) te pavarur keta me demek

  3. Saliun ku e keni ça ka zgjebja qe nuk duket po i vjene ngordhja mduket
    Partia ime Demokratike pret shpetimtarin Ilir Meta dhe Mona Lizen
    Ku u katandise o PD ju mere per hunde nje kurve si Mona dhe nje psikopat si Meta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu