• |
ide | kryesore

Basha në Kavajë: Paniku i humbjes e ka shtyrë Ramën drejt veprimeve diktatoriale

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar nga Kavaja se paniku i humbjes e ka shtyrë Ramën drejt veprimeve diktatoriale si sulmi i djeshëm në selinë e PD ku u plagos sekretari.


Basha ka kërkuar nga qytetarët e Kavajës që të dielën të dalin masivisht në votime, dhe të votojnë numrin 9.


Ai shton se Kavaja ashtu siç i priu varganit të demokracisë, kësaj radhe së bashku të bëhet i mundur anëtarësimi i Shqipërisë në BE.

“E dëgjoj në urimet e gjyshërve e gjysheve, e shoh në sytë e tëinjve të Kavajës, ndryshimi shtë i pandalshëm. Fitorja është në mesin tuaj, në mesin tonë.

”E dëgjoj në urimet e gjyshërve e gjysheve, e shoh në sytë e tëinjve të Kavajës, ndryshimi shtë i pandalshëm,. Fitorja është në mesin tuaj, në mesin tonë.

Vëllezër e motra, ne të gjithë e dimë fare mirë se një njeri i vetëm i cili për 8 vite me radhë nuk bëri gjë tjetër veçse të shkaktojë plagë në trupin e familjeve shqiptare. Një njeri që 8 vite me radhë pati gjithë pushtetet e dështoi, s’mundet kurrë në asnjë forme, mënyrë të ndalë uraganin e shpresës.

Të gjithë e dinë se vota për ndryshim, vota për fitoren e PD është rruga që do të hapë punën, mirëqënien, ekonominë, integrimin europian të vendit. Ëndrrat e atyre që e nisën rrugëtimin për demokraci. Ne me fuqinë e bashkimit, me ndihmë e zotit do e bëjmë realitet, duke nisur nga fitorja më 25 prill.

Nuk ka familje shqiptare që nuk e di, se pas 8 vitesh dështime, edhe 4 orë janë shumë për njeriun që premtoi për 8 vite e s’bëri asgjë. S;ka njeri që nuk e di se paniku i humbjes e ka shtyrë drejt veprimeve diktatoriale.

Ndaj shqiptarëve anë e mbanë e kuptojnë se do i japin përgjigje pyetjes, edhe 4 vite të tjera si 8 vitet e shkuara, të izoluar nga BE, me të rinjtë që largohen, me nëna e baballarë me zemra të çara, ekonomi të përçarë, apo bashkë për ndryshim që Shqipëria e Kavaja të fitojë, çdo familje të fitojë.

Kjo është zgjedhja para nesh. Ndaj dua t’ju pyes, nëse Shqipëria të ecë përpara, atëhere ditën e dielë masivisht në kutitë e votimit, votojmë numrin 9.

Për nënat që na rritën me sakrifica, që djemtë e Kavajës, djemtë e mrekullueshëm të Kavajës,të rrinë e punojnë këtu, votojnë numrin 9.

Për Kavajën e shpresës, punësimit, mirëqenies së fermerëve, turizmit, votojmë numrin 9.

Për të hapur rrugën europiane, votojmë numrin 9.

Për të bërë të mundur që Shqipëria e shqiptarët si atëhere kur Kavaja i priu varganit të demokracisë, bashkë vëllezër e motra, të gjithë bashkë të çojmë vendin anëtar të BE, me dinjitet, demokraci, votojmë numrin 9. Cilin? Edhe njëherë? 9 për ndryshimin, bashkë për ndryshimin, Kavaja fiton, Shqipëria fiton.”- tha Basha.

 

 

 

 

4 Comments

 1. Z.Basha, do te besh mire t’i lesh te bertiturat ne publik dhe te fillosh te mendosh sesi te rrasesh ne burg per shume vjet kete çetë antishqiptare te vetequajtur ‘Rilindje’!
  Le te shpresojme qe nuk do t’i trajtosh si Berisha byroistet me gjyqe kafesh….

  1. Sa bukur e ke thene o Muti I Kristaqit te parin qe duhet te futet ne burge eshte ish sekretari PPSH dhe kandidati per byroist Sali Berisha.

   1. Ti duhet te jesh patronazhisti im!

    Meqe nuk me reziston dot dhe i turresh cdo komenti timin!!!!

    Merr dhe mamin dhe hajde prezantohu!
    Se baben e di qe ta quajne Moz Cigarja……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu