• |
ide | kryesore

Rezultatet e fundit të votimeve, forca politike që kryeson në Shqipërinë e Mesme

-Instant, Lajme, Të fundit

Të dhënat e fundit të publikuara nga KQZ-ja tregojnë se deri në orën 07:00 të mëngjesit e të sotëm në Shqipërinë e Mesme kryeson Partia Socialiste.


Duke iu referuar numërimit të deritanishëm, në qarkun e Tiranës PS udhëheq me 51.46 %, e ndjekur nga PD me 36.12 %, LSI 6.07 % dhe PSD e drejtuar nga Tomi Doshi 2.84 %.  Në qarkun Elbasan, PS deri më tani ka marrë 55.31%, më pas vjen PD me 37.2% dhe LSI me 4.35%.


2 Comments

    1. Stresi djali i një spijuni komunist si Sali Lusha ..Stresi djali i një hajduti Pulashe ështe trime në rrjetet socjale🇺🇸🇦🇱 thotë:

      Po ju i kishi ndryshe llogorite?😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu