• |
ide | kryesore

Rezultatet e fundit/ Numërohen 4572 nga 5199 kuti, PS vijon kryesimin me 72 mandate, PD 59, LSI 6

-Instant, Lajme, Të fundit

Procesi i numbrimit në vendin tonë vijon. Deri më tani janë numëruar 4588 qendra votimi nga 5199 në total ose thënë ndryshe rreth 88% të votave. Nga rezultatet e tanishme, Partia Socialiste vijon të ruajë vendin e parë me 48.7%. PD vijon me 39.4 dhe LSI 6.9%.


Megjithëse së fundmi ka humbur një mandat, Partia Socialiste vijon që të kryesojë zgjedhjet e vitit 2021 në rang kombëtar, me 72 mandate, ose 48.62%. Ndërkohë Partia Demokratike ka marrë 39.2%  duke siguruar 59 mandate. Lëvizja Socialiste për Integrim në këto zgjedhje deri më tani ka siguruar 6 mandate duke marrë 6.86% të votave.


4 Comments

  1. Basha nuk i ka treguar qytetarëve që është lider i fortë, nuk ka personalitet. Rama mund të iki me një Ramë, me një Boris Jonson me një Merkel, ikën me një lider dhe Basha nuk e ka këtë.

    Basha bëri një fushatë pa lidhje me Partinë Demokratike, ai nuk mund ta imponojë me një frymë të vetën, ka marë çdo gjë vetëm se ka dashur Berisha.

    E shoh PD-në si një parti të vdekur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu