• |
ide | kryesore

Zgjedhjet/ Mbi 83 mijë vota të pavlefshme në gjithë Shqipërinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri janë regjistruar 83 mijë e 19 vota të pavlefshme deri në këto momente.


Tirana kryeson për vota të pavlefshme me 18 mijë e 442 vota, ndjekur nga Elbasani me 9 mijë e 772 vota dhe Fieri me 9 mijë e 375 vota.


Votat e pavlefshme sipas qarqeve: 

Tirana 18 mijë e 442 vota

Durrësi 7 mijë e 808 vota

Lezhë 4 mijë e 946 vota

Dibër 4 mijë e 686 vota

Shkodër 6 mijë e 11 vota

Kukësi 2 mijë e 188 vota

Elbasan 9 mijë e 775 vota

Fier 9 mijë e 375 vota

Berat 5 mijë e 292 vota

Korçë 7 mijë e 353 vota

Gjirokastër 2 mijë e 310 vota

Vlorë 4 mijë e 730 vota

6 Comments

  1. Ky na qenka vullneti i popullit 🙈💩🤮e futi grdalla plak i Surrelit vendin ne borxh gjer ne fyt, e vodhi e shkaterroi q do gje me ne fund me kamikazet e tij nxorri 80000 flet votimi te pa vlere dhe ka kurajon te thoj se me keni futur ne borxh. Po ore i per mutur po : ke kurajo dhe prap nxjerr kunj me ket popull. Ne vitin 1901 Konica ka thene , nje furr buke dhe nje Wc ta ket ky popull afer i mjafton prandaj dhe ti e ke nje fund o funderrin.

    1. vete grdalla plak i Surrelit i beri te pavlefshme??? Po si ka mundesi i beri me shume tek qarqet tradicionalisht bastione te PS e jo ne qarqet e veriu apo vk shkruajm ndonje gje dhe sot sa per te thene

      1. ju me k ne goj mbetet ore; po pikerisht te qarqet e ps e ka me te lehte deformimin e votes o frymor dhe ato i interesojn ; nese qendron ket mandat do kesh gjys koce me pak te lepish

      2. Shume e thjeshte. Ne qarqet bastione te PD eshte e veshtire te blesh komisioneret, ne bastionet e PS, komisioneret jane me te lekundur dhe me te shantazhueshem. Kaq e thjeshte eshte.

  2. Sa te jete Lyli ne krye te PD Ramuthi ne pushtet do jete rini te qete qetesohuni dhe rehatohuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu