• |
ide | kryesore

Mbushi kallashin për t’i vrarë/ Shkëmbim zjarri mes policisë dhe trafikantëve të drogës në Fier

-Instant, Lajme, Të fundit

Një person ka mbetur i plagosur gjatë një aksioni policor në qytetin e Fierit, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Gjatë kontrollit, forca e policisë kanë ka konstatuar një person që mbante në dorë një armë zjarri kallashnikov. Punonjësit e policisë i kanë bërë thirrje personit që të hidhte armën dhe mos të lëvizte, por shtetasi nuk i është bindur urdhrit të Policisë. Madje ky person, ende i paidentifikuar, ka drejtuar armën e zjarrit nga punonjësit e policisë, duke e mbushur atë me qëllim që të qëllonte në drejtim të tyre.


Menjëherë uniformat blu kanë ndërhyrë për të neutralizuar shtetasin e armatosur, i cili ka mbetur i plagosur dhe për momentin është janshtë rrezikut për jetën. Nga këqyrja e vendit të ngjarjes rezultoi se në afërsi të vendit ku u konstatua shtetasi me armë kishte dhe fidanë cannabis sativa të kultivuar në kubikë.Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar edhe arma e zjarrit kallashnikov.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu