• |
ide | kryesore

Kapja e 400 kg kokainë, Yuri Kim vlerëson SPAK-un dhe policinë shqiptare

-Instant, Arkiva, Lajme

Ambasadorja amerikane Yuri Kim reagoi për operacionin ndërkombëtar që çoi në kapjen e 400 kilogramëve kokainë në Lipjan të Kosovës me origjinë nga Brazili.


Diplomatja shkruan në Twitter se kapja e kokainës është rezultat i bashkëpunimit të fortë mes SHBA, Italisë, Shqipërisë e Kosovës.


Ajo vlerëson rolin e SPAK dhe Policisë shqiptare si të rëndësishëm në sulmin kundër trafikantëve ndërkombëtarë të drogës e krimit të organizuar.

STATUSI NGA YURI KIM 

Kapja e djeshme e 400 kg kokainë është rezultat i bashkëpunimit të fortë midis SHBA, Italisë, Shqipërisë, Kosovës. SPAK & Policia e Shtetit Shqiptar, DEA, luajtën një rol të rëndësishëm në këtë sulm kundër trafikantëve ndërkombëtarë të drogës dhe krimit të organizuar.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu