• |
ide | kryesore

Dje lajmëroi rikthimin, Sali Berisha i jep një mesazh të kriptuar demokratëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vetëm një ditë pasi deklaroi publikisht se “kurrë nuk thuhet kurrë’, përsa i përket rikthimit në udhëheqje të PD-së, Sali Berisha postoi një fotografi në Facebook.


Analiza/ Arsyet pse Berisha po shantazhon Bashën dhe çmund të ndodhë në PD? 


Fotoja ngjall kujtime dhe jep një mesazh në dukje të kriptuar.

“Nje pershendetje te perzemert! Sb”, shkruan Berisha përmbi foton ku duket duke përshëndetur me dy gishtat lart.

Lexo më tej: 

VIDEO/ Deklarata bombë e Berishës: Nuk përjashtoj rikthimin në krye të PD 

11 Comments

 1. Të kënaqur duhet të jenë dhe fëmijët e Berishës, dhe familja në tërësi. Jo se do t’u bëhet gjyshi kryetar i PD, por se ka marrë përsipër çdo shkelje ligjore të tyre, çdo akt korruptiv dhe kapje shteti.

  Ky është një sinjal që ai nuk do të pranojë ndëshkueshmërinë ligjore dhe do ta shmangë atë politikisht. I njëjti politikan që disa vite më parë qetesonte kolegët e mi, kur binte puna tek skandalet e djalit e vajzës, duke u thënë “nuk e kam djalin nën kontroll”, “nuk e di ç’mund të më ketë bërë” e gënjeshtra të tjera, sot i ka marrë ato përsipër.Shpellkare te salihut dilni festoni se Dum baba po ju vjen

  1. Na cave hajdarin o saflloqe:) me kete copy paste ne cdo artikull. A keni pune tjeter mer ju qifsha robt apo ka lind profesioni “kopjo-ngjites” pacavuresh ?

  2. Na trego ndonje shkelje ligjore te femijeve qe nuk e kapi dot Arta Marku dhe Ulsi mavrija mavi..Trego ku e ke marre citimin qe nuk e kam djalin nen kontroll et j .As ne gojen E Balles nuk e gjen

 2. Ky duhet trajtuar nga psikiater me shume pervoje! Eshte katandisur ne nje figurine mjerane,nje rast tragji-komik! Ky qe kishte merak nderin dhe dinjitetin!….

 3. Si provokohen patronazhistët.Menjëherë në sulm.Dhe ju të lapsit me titull bambastik.Ha ha ha.Mesazh i kriptuar!!!E hani sapunin për djathë dhe ju.Pale na e bëtë përsëri kryetar të Pd!!!Se si do bëhet vetëm ju lapsi me fantazinë e shfrenuar për tituj gazetaresk e dini!!!Në Pd bëhen zgjedhje për nji 4 vjeçar dhe deri atëhere Berisha do të jetë 81 vjeç!!Atëhere do behet kryetar????

 4. Ja furtuna, vjen furtuna.
  kryelaqrte e trim Zgalemi shkon me vrull nder vetetima
  permbi detin e terbuar qe bucet me ulerime dhe kelthet profet fitorje :
  Sa me teper e fuqishme le te ngrihet lart furtuna.

  (pjese nga “zgalemi” e Maksim Gorkit)

 5. Rreziku kryesor mandatit të Berishës i vjen pikërisht nga ligji që vetë Lulzim Basha e quan “majën” e suksesit të tij, ligji për “Garantimin e Integritetit të Personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike” që rëndom quhet ligji i Dekriminalizimit!

  Operimi i këtij ligji në radhët e politikës dhe të administratës shqiptare që nga viti 2015 ka bërë që shumë politikanë, zyrtarë të lartë dhe persona të tjerë me funksione shtetërore të humbasin postin, mandatin apo vendin e punës.

  Një ndër pikat kryesore të këtij ligji që ka bërë “batërdinë” dhe ku Lulzim Basha ka gati 6 vite që mbahet në “këmbë” duke bërë politikë me të ka qënë ai i dëbimit të këtyre personave politikë në rininë e tyre të hershme nga vendet anëtare të BE

 6. E papranueshme. Dhe ne si socialist do i pergjigjemi duke rikthyer shokun fatos. Enverin nuk e rikthejme dot se ka ftof.

 7. 1000000 here me mire ti qe sot je 77 vjec sesa ky birbua qe vetem te humb di . ketij birbos edhe roja e selise se Pd ja merr . me shume se kater here nuk humb dot .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu