• |
ide | kryesore

Partia Demokratike shpall sot fituesin, Lulzim Basha siguron mandatin e tretë në krye të selisë blu

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike shpall paraditen e sotme rezultatet për zgjedhjet e zhvilluara gjatë të dielës së 13 qershorit për kryetarin e ri. Sipas rezultatit paraprak, Lulzim Basha e ka thelluar më tej diferencen e votave ndaj kandidatëve të tjerë duke vulosur kështu fitoren e tij si kryetar i PD.


Basha rezulton fitues me 81% të votave, ndërsa pjesëmarrja e anëtarësisë ka qenë në nivelin 54.7% ose 41 mijë e 674 vota të vlefshme.  Ndër tre rivalët e tjerë të zotit Basha, i dyti u rendit Agron Shehaj, me 14.8 përqind të votave, duke lënë pas me 2.4 përqind zonjën Edit Harxhi dhe me 1.8 përqind Fatbardh Kadillin.


 

5 Comments

  1. 3, 4 e 5 beji qija robt kaloja dhe partise punes. Reot kari, qahemi kot nga i gjati ne ti vjedh më me lezet. Cun kurv

  2. Kishte shume nga ata te pakenaqur qe votuan PD ne zgjedhjet e fundit! Tani le ta votojne vetem tropojanet. Parti e destinuar te qendroje ne opozite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu