• |
ide | kryesore

Tërmet pranë kufirit Shqipëri-Greqi, ndihet në disa qytete

-Instant, Lajme, Të fundit

Një tërmet është regjistruar pranë kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Tërmeti në fjalë ka qenë me magnitudë 4.0 rihter. Ndërkohë thellësia fokale e tërmetit ka qenë 2 km.


Epiqendra e kësaj lëkundje sizmike ka qenë 13 km në veri të Fillates të Greqisë. Fatmirësisht nga ky tërmet nuk është raportuar për dëme.


Ky tërmet është ndjerë lehtë në disa qytete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu