• |
ide | kryesore

Holanda “po” për integrimin/ Rama: Zgjedhjet mbaruan, Shqipëria u zhbllokua

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se parlamenti holandez do të mbështesë tashmë thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri – BE. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale , kreu i qeverisë sjell në vëmendje se ai e ka thënë edhe më herët se pa u bërë zgjedhjet në Holandë, Shqipëria nuk kishte çfarë të presë.


Parlamenti holandëz e ka vlerësuar si progressive punën e bërë nga Shqipëria dhe i ka dhënë asaj një dritë jeshile për nisjen e negociatave dhe thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare e cila pritet të mbahet këtë vit.


“Ju’a kisha thënë, pa u bërë zgjedhjet atje nuk kemi çfarë presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipëria u zhbllokua. Sidoqoftë faleminderit me mirënjohje se #SkaKohëPërPushim”- shkruan Rama

9 Comments

 1. Listat e anëtarësisë nuk u vunë në dispozicion të kandidatëve. Kjo i mohoi të drejtën e votës dhjetëra mijrea demokratëve. Përjashtimi i 28 mijë anëtarëve të PD-së është shkelja më e rëndë e këtyre zgjedhjeve.

  Ka pasur nga ato që kanë shkuar me kartë anëtarësisë të lëshuara nga Azem Hajardi dhe nuk janë pranuar. Pra përveç listës së shkurtuar nga 106 në 75 mijë ka pasur një mungesë shumë të madhe të emrave në listë. Në kundërshtim me çdo normë të Kodit Zgjedhorë janë bërë anëtarë të rinj. disa kanë votuar vetëm me një kontrabilitet.

 2. Sipas teorise tende o pallosh atehere me hajni e mashtrime u vajtka ne europe?
  Rrofte europa dhe basha qe te dhane nje dore te na e fusje dhe te na fusje ne europe,

 3. Nese evropa na fut per kete arsye qe eshte nje absyrditet me vete , athere evropa qenka tamam ajo kurva e motit siç thoshte pader gjergj fishta.

 4. Hollanda ka thene te hapen negoziatat se keshtu e kontrollojme me mire kete palo qeveri . Qe te plotesohen kushtet per pranim duhen mbi 10 vjet.

  1. Po pse nuk e tha perpara kete gje Hollanda ‘ qe ta kontrollojme me mire kete palo qeveri ‘ ? Ju komentuesit e shqupit sido qe te ndodhi.. do ta komentoni sipas deshires tuaj.
   Holanda na ka bllokuar qe ne 2019 . Tani po shoh qe po komentoni qe keto jane vetem hapje negociatash se duhen 10 vite qe te plotesohen kushtet. Po te gjithe e kemi ditur qe per te qene pjese e BE duhen te pakten 10 vite . Deri tani ju e keni kritikuar Ramen se nuk po hapen negociatat. Keni bertitur e uleritur qe nuk ka asnje shanc qe europa te hape negociatat me qeverine e narko trafikut .

 5. #fuckEU
  #fuckeuropeanunion
  #fuckqeveriashqiptare

  Interpretojini si te doni, fjaleve te siperme nuk i ndryshon kuptimi. E njejta gje vlen kur them qe rama dhe basha jane fisqira.

  Keta e vulosen bashkpunimin e fshehte midis tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu