• |
ide | kryesore

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 2019-ës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata Kushtetuese ka marrë një vendim paraprak për zgjedhjet lokale të 30 qershorit të vitit 2019, të cilat u bojkotuan nga opozita.


Pas 11 orësh debat në sallë, anëtarët e Gjykatës Kushtetuese kanë vendosur që të kërkojnë asistencë nga Komisioni i Venecias.


Palët duhet të dorëzojnë nga një pyetje deri më 25 qershor e cila do t’i niset Venecias.

Gjykata Kushtetuese u vu në lëvizje nga Shoqata e Bashkive të Shqipërisë e drejtuar nga Voltana Ademi.

Më herët Gjykata rrëzoi kërkesën e qeverisë për të pezulluar çështjen deri në sqarimin e ligjshmërisë së mandatit të Ademit. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Këlyshët e GjK spatën guxim që një herë të i bien me grusht kompanin kriminale të edi der drogës që zcjedhjet ishin një partiake dhe jo legjitime rac qensh në Cj K

  2. Gjykate Leshi! Nuk kane bythe, dhjaksa!

    Te shohim cfare verdikti do jape per Teatrin. Apo dhe ate do ja rrasin Venecias?!

    Vend sorrash!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu