• |
ide | kryesore

Rama prezanton Portalin Kombëtar të Punësimit: Punë e denjë dhe e ardhme e sigurt

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në rrjetet sociale Portalin Kombëtar të Punësimit. Ai  shprehet se kjo është një risi digjitale që do të shërbejë si vendtakimi mes punëkërkuesve dhe punëdhënësve.


“Mirëmëngjes dhe me risinë tjetër digjitale, Portalin Kombëtar të Punësimit, vendtakimi mes punëkërkuesve dhe punëdhënësve, ju uroj një ditë të mbarë. *për punë të denjë dhe të ardhme të sigurtë, kliko në http://www.puna.gov.al/”, shkruan Rama.


Me këtë platformë mundësohet një sistem dhe infrastrukturë që i përgjigjet tregut të punës, punëkërkuesve dhe punëdhënësve. Portali i publikuar sot nga kryeministri Rama, është platforma që i përgjigjet çdo kërkesë të tregut. Aktualisht, në portal janë 1470 oferta punësimi në 65 qytete të Shqipërisë.

7 Comments

 1. Vazhdon riciklimi i mashtrimeve nga mafiozi i “rilindjes”.Thirrjes së drogaxhiut Edvin Escobar D’Rama iu përgjigj para 3 Vitesh edhe Taulant Muka i dipllomuar ne Zvicerr,që erdhi në Shqipëri për të punuar jo për Shqipërinë por për një mashtues ordiner,që nuk mbaroi dot as edhe një kurs për pikturë në Francë .Edvin D’Rama nuk ka fituar ne emigracion as edhe nje cent me pune, flinte poshtë urave të Senës dhe shiste ikonat e vjedhura.
  Taulant Muka:Beteja bëhet në rrjetet sociale, ja çfarë ndodhi në mbledhjen e parë të qeverisë ku unë mora pjesë?
  Në mbledhjen e parë të qeverisë Shqiptare ku mora pjesë (7 Nëntor 2018), fliste vetëm një individ, Kryeministri (KM) i vendit ndërsa të tjerët mbanin shënime. Pjesa e parë ishte formale, KM i vendit lexonte vendimet dhe vetë pohonte “Miratohet”. Pas kësaj pjese formale, u lumturova sepse kishte një minutazh të caktuar për diskutim, dhe tema ishte: Performanca e Ministrive. Ku ka temë më të bukur dhe më të rëndësishme se kjo. Mendova vlerësues i përformancës do ishin objektivat, zbatimi i reformës, por JO. Në ekran projektohet një tabelë ku në krah të majtë ishin renditur Ministritë, dhe përkrah çdo ministrie ishte numri i “Pëlqimeve” (Likes), Shpërndarjeve (Shares) në Facebook, “Retweet” në Twitter, dhe “Pëlqimet” në Instagram. O Zot mendova, ku jam?! Ndërkohë që vendi im ka shumë probleme ekonomike dhe sociale, qeveria shqiptare harxhon kohë të vlefshme dhe diskuton “Pëlqimet” dhe “Shpërndarjet” në rrjetet sociale?!

 2. ngaterrojne problemet e personalitetit me probleme te shendetit mendor
  shqiperia live
  njerez me probleme personaliteti ka plot te top plehra ..

 3. Ky kerkon te kontrolloj gjithçka . Here pas kere bene konkurse qe ti mbaje ne alerte te punesuarit . o te qifsha ropt o pallosjh , e shkaterrove kete vend o kuve mashkull

 4. Njeher ne kater vjet e njejta muzik ,portale punesimi ,zyra te bukura punesimi dhe te gjithe gati valixhet per punesim ne emigracion .Ky hap portale dhe zyra pune per puntore nga bangladeshi, dhe shqiptaret do marrin cadren e hapur ne by…h,suksese ne jete o palikari yne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu