• |
ide | kryesore

Pjerin Ndreu reagon pas padisë së policëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar në facebook, lidhur me padinë e ngritur në adresë të tij, nga tre efektivë të Policisë së Shtetit.


Lexo më tej: “Nuk e rruaj për ju, jeni legena!”/ Tre policë kallëzojnë penalisht kryebashkiakun e Lezhës Pjerin Ndreu 


Ai i drejtohet efektivëve me fjalët policë barkderra që kapërcejnë kompetencat dhe kryejnë veprime në kundërshtim me ligjin. Më pas Ndreu ndalet të sqarojë situatën në lokal, ku sipas tij ishte një darkë zyrtare me prezencën e 15 kryetarëve të komunave të Kosovës.

Ndër të tjera, Ndreu kërkon ndjesë për tejkalimin e thekson se gjoba do ishte korrekte, por jo veprimet e dhunshme.

Statusi i plotë: 
Kallzim penal nga police barkderre, qe kapercejne kompetencat dhe kryejne veprime ne kundershtim me ligjin?!
-Qe nderhyjne ne nje darke zyrtare me prezencen e 15 kryetarve te komunave te Kosoves, me veprime te dhunshme, kur mund te shkruanin gjoben sipas ligjit qe eshte deryra qe duhet te benin ne keto raste!
-Me e keqja eshte se ndersa kryenin veprime te dhunshme ne nje darke zyrtare, shumica e lokaleve te Shengjinit ishin hapur, apo rrine hapur cdo nate deri ne oren 02, gje qe vertetohet me hapjen e kamerave lehtesisht.

– Pretendimi qe jane fyer eshte menyre per te shmange tejkalimin e kompetencave, veprimet e dhunshme ne nje darke zyrtare dhe shperdorimin e detyres duke mos vepruar ne lokalet e tjera qe ishin hapur pothuaj te gjitha.
Duke kerkuar ndjese per tejkalimin e orarit me 20 min, theksoj se gjoba do ishte korrekte, por jo veprimet e dhunshme.

Zhargoni qe vesh media me pretendime policesh me bark te fryre nga birra, eshte i tepruar.
Si drejtuesh i pushtetit vendore e kam per detyre te mbaj qendrim kur policia tejkalon masen dhe kryen veprime te dhunshme kur nuk kishte asnje kontigjent kriminal ne ate darke.
Por pikerisht kjo eshte problematike, se ndersa kontigjentet kriminal bejne ca te duan dhe si prek njeri, nje shkelje qe meriton gjobe per keso, edhe per mua, behet gurgule!

9 Comments

  1. Si guxon ti more thi qe t’i quash policet “barkederra”.
   Kush t’a jep te drejten ty, more krijese prehistorike, qe te thyesh ligjin?!
   Ku e gjen guximin ti, more Neandertal, qe te ushtrosh dhune, presion, kercenime, mosbindje ndaj mbrojtesve te ligjit?!
   Ne SH.B.A populli po ngrihet me thirrjen “No justic, no peace/ pa drejtesi nuk ka paqe”, ketu eshte bere m.ti mullar, cohet ky personazhi i Dostojevskit dhe pellet “ligja jam une…”.

 1. Nga budallalliku qe e karakterizon si dhe per te mbrojtur bythen e tij , ky idiot po thote te verteten duke nxjerre zbuluar palloshin dhe gjithe policine . Ju jeni kurva te lindura ,per te njejten gje ça thoni nje here nuk thoni heres tjeter . Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu pushta qe e degjeneruat Shqiptarine

 2. ja cfare deklaron Ish-depudeti, njekohesisht Kryetar Bashkie dhe eksponent i larte i PS-se ;

  -“Kontigjentet e krimit bejne cfare te duan dhe si prek njeri “.

  Mbeta pa fjale sepse akuza vjen nga vete drejtuesi i larte i PS-se dhe po pyesja veten pse nuk i

  prek njeri kontigjentin e krimit qe bejne cfare te duan, kush e ka fajin per kete gjendje te

  tmerrshme kur kriminelet bejne cfare te duan ?

  Por papritue e gjeta dhe bertita si Arkimedi : Eureka, Eureka.

  Gjithe fajin e ka Saliu.

 3. Si guxon ti, more thi, qe t’i quash policet “barkederra”.
  Kush t’a jep te drejten ty, more krijese prehistorike, qe te thyesh ligjin?!
  Ku e gjen guximin ti, more Neandertal, qe te ushtrosh dhune, presion, kercenime, mosbindje ndaj mbrojtesve te ligjit, kushdo qofshin ata?!
  Ne SH.B.A, populli po ngrihet me thirrjen “No justic, no peace/pa drejtesi, nuk ka paqe”, ketu eshte bere m.ti mullar, cohet ky personazhi i Dostojevskit dhe pellet “ligja jam une…”.

 4. Pse çuditeni me kete injorant kokmushk ? Ça prisnit te ndodhte ndryshe kur injorantin e bete deputet dhe pastaj kryetar bashkie ?

 5. Deklaratat fyese dhe denigruese te ketij zyrtari lokal, nje ish zyrtar madje i larte policie jane deshmi e degjenerimit total te shtetit dhe tregues i arrogances qe karakterizon lidershipin e maxhorances. Ky qe etiketon punonjesit e policise “barkderra” harron se si e kishte dhe ka te tijin nga drekat e darkat e qylit. Policet qe guxuan te bejne kallzim penal, bravo. Porse gjasat jane qe mbyllet shume shpejt. Pasiqe nuk i shkon makiazhit te Rames. Po vete Policia e Shtetit cfare po ben? Kemi pare se si kane ndaluar dhe kercenuar me burg deri dhe gazetare vetem se kane publikuar lajme “te rreme” ose “denigruese” ne rrjete sociale. Perse nuk e ben kete edhe per te tilla postime te ketij banditi??? Turp

 6. Ou, po ju sikur thate qe ne kohe te Sales kishte police barkderra dhe i hoqet moret keto me tanga qe mushin hunet me kokaine e te vrasin per mos mbajtje maske. C’ne police barkderra akoma ne policine qe deshem te rilindur?🤔🤪 Robt mu ne pidh o Paulini i qeverise dhe Pjerini i bashkise😎

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu