• |
ide | kryesore

Pallati mbretëror , me një ekspozitë në kujtim të Princ Philip

-Instant, Paparazzi, SliderMediat britanike kanë raportuar së fundmi se do të zhvillohet një ekspozitë në Kështjellën Windsor.

Sipas tyre, ekspozita e titullur “Prince Philip”, do të qëndrojë e hapur deri më 20 shtator  dhe do të përmbajë
 pjesë të rralla nga koleksionet mbretërore, përfshirë veshjen ceremoniale dhe kurorën e mbajtur nga princi gjatë kurorëzimit të Elizabetës II në 1953. Karrigia zyrtare e Filipit, e cila zakonisht gjendet në holl, është pjesë e ekspozitës, siedhe tryeza e tij personale, të cilën ai e mori si një dhuratë martese nga Hekurudha Kanadeze e Paqësorit në 1947.

 

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *