• |
ide | kryesore

Pas vdekjes së tij, Mbretëresha Elizabeth flet për herë të parë publikisht për Princin Philip

-Instant, Paparazzi, Slider


Mbretëresha Elizabeth ka folur për herë të parë publikisht për Princin Philip, që pas vdekjes së tij.

Në ceremoninë e hapjes për seancën e gjashtë të Parlamentit skocez, Mbretëresha ka treguar dashurinë që Princi i ndjerë kishte për Skocinë  “Unë kam folur më parë për dashurinë time të thellë dhe të qëndrueshme për këtë vend të mrekullueshëm, dhe për kujtimet e shumta të lumtura që Princi Filip dhe unë kemi ruajtur gjithmonë për kohën tonë këtu.Shpesh thuhet se janë njerëzit që bëjnë një vend dhe kjo është mëse e vërtetë si në Skoci, siç kemi parë kohët e fundit”, u shpreh Mbretëresha.Kujtojmë se njëra prej Gjykatave të Larta Britanike ka vendosur më herët që vullneti i Princ Philip, i shprehur në testamentin e tij do të mbetet sekret për të paktën 90 vjet.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *