• |
ide | kryesore

Elbasan/ Pas rrebeshit të shiut, përmbytet zona muzeale

-Instant, Lajme, Të fundit

Reshje të dendura shiu janë regjistruar pasditen e të shtunës në Elbasan. Për shkak të shiut të dendur, lagja “Kala” është përmbytur. Kjo situatë ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin në atë zonë.


Pavarësisht investimeve të bëra në zonën muzeale, duket se shiu i sotëm vërtetoi që nuk shkoi dhe aq mirë sa pritej. Po ashtu, raportohet se pusetat ishin të bllokuara dhe u deshën disa orë deri në normalizimin e situatës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu