• |
ide | kryesore

Zjarri në Arkivën e Shtetit, reagon KQZ: U dogjën materiale të vjetra

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pas zjarrit të rënë mbrëmjen e sotme një nga ambjentet e institucionit në Lundër për arsye që ende nuk dihen.

“Në ambjentet të cilat ka ndodhur incidenti ka patur materiale të vjetra të KQZ-së, të cilat janë nxjerrë jashtë përdorimit nga ana e institucionit.


Materialet, dokumentacioni zgjedhor dhe çdo gjë tjetër që ka të bëjë me zgjedhjet e 25 prillit janë të ruajtura në një ambient tjetër që nuk ka lidhje me ambinetin ku ka rënë zjarri.

KQZ ka lajmëruar mënjëherë instancat përkatësë për të marrë masat e duhura për neutralizimin e zjarrit dhe për gjetjen e shkaqeve të këtij incidenti” – thuhet në deklaratën e KQZ. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. do dali tani qytetari digjital me kryekarin ne krye te shpjegoje qe jan djegur provat qe ka vjedhur Rama me 25 Prill, e do dalin ca kara te tjere ti shkojn nga mbrapa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.