• |
ide | kryesore

Publikohet foto e autorit të plagosjes në Tiranë, i dyshuar për vrasje në tentativë edhe në Luksemburg

-Instant, Lajme, Të fundit

Aldo Iamandi është  autori i plagosjes së dyfishtë darkën e sotme në Tiranë. Ai në fakt është një ndër personat më të kërkuar në Europë nga Europol.


Ai dyshohet se në Remich të Luksemburgut më 24 nëntor të 2020 ka kryer një vrasje në tentativë.


Iamandi qëlloi me pistoletë një person dhe më pas ishte arratisur në Belgjikë me një automjet tip Mercedes G AMG.

Më 11 Shkurt 2021 u lëshua urdhër-arresti ndërkombëtar për të dhe prej atëhere ai ka qenë në kërkim.

 

2 Comments

  1. Nderkohe shetiste i lire ne Tirane ku nuk eshte cudi te kete marre ndonje leje ndertimi nga lali Euri, ndonje PPP nga sulltani ose ndonje dekorate nga Like floriri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu