• |
ide | kryesore

“Ti je injorant” Rama “zihet” me gazetarin në Shkup: Ishin vetëm mediat private të kryeministrave (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një incident ka ndodhur pas mbarimit të “Forumit Ekonomik”në Shkup.


Gazetari Furkan Saliu, në Maqedoninë eVeriut, ka publikuar një video, ku shihet duke u zënë me Kryeministrin Edi Rama.


Krahas pamjeve në të cilat nuk dëgjohet se çfarë thuhet, gazetari shpjegon se Rama e ka ofenduar në momentin që i ka thënë se takimi i krerëve të Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë ishte një mini-Jugosllavi.Më tej ai shton se konferenca nuk ishte për mediat, por për televizionet private të Ramës, Vuçiçit dhe Zaevit.

Siç shihet në video dhe siç shpjegon vetë gazetari, në momentin që janë afruar gazetarët e tjerë, Rama ka nisur të flasë normalisht.

Postimi i plotë:

Për shkak të distancës mikrofoni nuk ka kap gjithçka që më tha dhe i thash Ramës, po qe po mundohem pak a shumë tua shpjegojë situatën.

Konferenca për media doli që nuk ishte për media po për televizionet private të Ramës, Vuçiçit dhe Zaevit, dmth televizionet publike.

Iu thash në anglisht të treve se kjo po duket mu ashtu siç e tha Rama, mini-Jugosllavi, pa liri të shprehjes.

Kjo si duket e preku më së shumti Ramën

E pastaj filloi “biseda”…

Rama: Ti je një injorant!

F.S: Injorant Gashi?

Rama: Çfarë rinie jeni ju? Injorantë!

F.S: Nuk e di se a unë jam injorant apo ju arrogant?

Rama: Pse arrogant? Po e them të vërtetën, je injorant!

F.S: Ju ekspert injorantes, i njihni në shikim të parë, me shumë gjasa jeni të rrethuar me injorantë

Afrohen gazetarët, fillojnë të interesohen se për çfarë po flasim dhe Rama e ngrit zërin…

Rama: Nëse do intervistë ekskluzive..?

F.S: Jo faleminderit

13 Comments

 1. Ti palo gazetar Bushati , merre kete LAPSI ten dhe futja ne b… vehtes tata , atij gazetarit injorant Furkan Saliu dhe presidentit ne detyre , qe dekoroi ate ish kriminelin e ish Sigurimit te Shtetit me mbiemrin Bushati . Te jesh i sigurte , ti palo gazetar Bushati And , qe ai presidenti yt , i babait tend , i SHQUP dhe i LSI=LESHELI , qe Gjykata Kushtetuese do te ta shkarkoje ne tetor , dhe me pa tjeter qe Sovrani Popull me 77 deputete te PS+PSD do ta dergoje ne BURG !

  1. Ju pafsha ne Korene e Veriut, ty dhe shokeve te tu.
   Po si mor zagar na qeka PSD, Sovrani, Populli!
   Jazek ju qofte qumshi i nenes, rraca juj e poshter e ka mar ne qafe kete vend.

  2. Antirilindas dhe mësues që ju uron: vdekshi të gjithë ju që jeni kaq idiotë. thotë:

   O idiot popull, po me Bushatin çfarë ke or torollak!

  3. “Sovrani popull” duke ble vota e duke i bere te pavlefshme votat me stilolaps? A te qifte sovrani popull robt mu ne gop.

 2. ja ka zene syte e mendjen leku i vjedhur, çpret gazetari te degjoj nga nje qeveritar i kapur, argumenta?!

 3. Injorant nuk eshte fjale ofenduese.
  Shqip, do te thote, i paditur.
  Pra qe nuk e di nje gje.
  Pra Rama i ka thene gazetarit- Ti nuk e di kete gje. Ne gjuhe latine, ti je injorant.
  S’ka ofendim ketu….

  1. Me emer ….ose do te mbrosh ramen edhe pse e njeh mire ose je injorant sipas sensit qe thua… ky individ i quan injorant te gjith ata qe i percakton si kundershtar dhe cdo njeri qe ja plas argumentin surratit te tij te qelbur dhe injorant. Di te me thush nje diplom qe ka ky qe te justifikoj postin apo cilesi?

 4. Ramavirus eshte tradhtari i ri i Shqiperise e Kosoves bashke. Kosovaret keshtu duhet ta njohin kete Alienin Vlleh.

 5. GREG KRISTAQ RAMA TALLET KEQ ME BYTHQIRET E VELLAIT TE TIJ EDI RAMES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KA***N. NE BYTH EDI RAMES ALEXANDER VUCIC FRROK CUPIT DHE KOL SALLAKU SKYPE

  1. Sdo kene “emrin” me te bukur ne bote sic e ke ti, o LapKars:)
   Yt te qifsha patronazhisten o smog inceneratori.

  1. Ka ardhur fundi botes se u duket psikopati i papare te gjithe injoranteve qe u jane mesuar duke u abuzuar….. Ky te ofendon qe kur del ne ekran pa piken e informacionit ne cdo fushe. Nje piktor i deshtuar dhe pa asnje informacion ose njohuri ne fushen e ekonomise, arsimit etj etj etj etje… lista vazhdon……………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.