• |
ide | kryesore

SHBA kërkon përjashtimin nga grupi parlamentar i PD, Berisha zbardh telefonatën me Lulzim Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Menjëherë pas deklaratave të ambasadores Yuri Kim, e cila kërkoi përjashtimin e Sali Berishës nga PD, ish-kryeministri thotë se ka zhvilluar edhe një bisedë telefonike me liderin demokrat, Lulzim Basha.


Sipas Berishës, kryedemokrati Basha nuk i ka thënë asgjë në lidhje me qëndrimin që do të mbajë grupi i PD për kërkesën e ambasadores, por as nuk ia ka kërkuar një gjë të tillë.


I vendosur, Berisha lë të kuptohet se nuk do të dorëzojë mandatin e deputetit, pasi siç shprehet ai është në misionin që i kanë besuar qytetarët.

Pyetje: A keni folur me Bashën? Ju tha Basha se çfarë qëndrimi do mbajë PD?

Sali Berisha: Në telefon kam folur. Zoti Basha nuk më tha dhe as ja kërkova. Qëndrimi im është i prerë. Unë jam në misionin tim të besuar nga qytetarët shqiptarë. PD nuk mund të behët kurrë parti e dhunimit të shqiptarëve, as sovranitetit të saj dhe të vendit. Ftoj cilindo përfaqësues të SHBA dhe të çdo vendi tjetër, çdo shqiptar të paraqesë qoftë edhe një fakt të vetëm, por nuk ekzistojnë.

BASHA NE POZITË TË VESHTIRË?

I pyetur nëse e ka vënë Lulzim Bashën në situatë të vështirë, për të zgjedhur mes tij dhe SHBA, Berisha tha:

“Pozita më e vështirë do të ishte nëse unë nuk do bëjë këtë që po bëj. Nëse nuk do të qëndroja për dinjitetin njerëzor dhe të drejtat e njeriut. Një parti që nuk qëndron për këto parime meriton të mos ekzistojë. Kjo është e qartë për çdo demokrat”, u shpreh ish-kryeministri për Rtv Ora.

14 Comments

 1. Fashiteni këtë plagë, fashitni egon, fashitni psiqikën dhe gojën e babait tuaj dhe këtë të fundit mbylleni në azilin e pleqve. Mblidheni mendjen një herë e mirë se keni fëmijë për të rritur, keni edhe lekë e prona për ti justifikuar. Nuk luftohet dot fuqia amerikane me facebook-un e Sali Berishës dhe as me komentet e bishtpëllumbave të doktorit. Më duket se është ende herët që Viçidoli ti shpallë luftë Washingtonit qysh tani.

  Çojeni te azili i pleqve megjithëse edhe nga aty kam frikë se do e flakin në rruge. Dikujt do i vjedhi dominotë, një tjetri do i vjedhë kokrat e viagrës ndërsa ndonjë tjetër do e përgjojë pas dere. Huqi del me shpirtin!

  1. Çoja mamit tënd të ta kënaqë, se do ta shohësh se është më i mirë se ai babai që të ka bërë kaq idiot.

   1. Eshte idiot funsional. Ate i kane dhene per.te postuar…

    Nuk.duhet.te harrohet ekipi i zyrea se pr te rames dhe velijt paguhen me paret tona por i sherbejne rames .. fugshklymat ne aksion

    Eshte kimetja sot fushpumja e dites!!

    1. Cop kari
     Pranej edhe majti 50 vjet Dulla ktu prej robve si puna jote edhe shokeve te tu
     Juve mut po sju dha me honger nonji Dulle apo nonji Doktor ngordhni per buke

  2. Kjo eshte thjesht nje rrogetare e Sorosit dhe e Rames o klluf. Nese kane gje me Berishen ta denoncojne ke drejtesia e tyre e re dhe te denohet. Por , ngaqe Ramazani deri tani na ka vjedhur 900 MILION EURO, skane bythe ta denoncojne Berishen por meren me dacio bao qe sdua une te jesh ne parlament se na prish pune duke na degjeneruar si Narco shtet qe jemi me miratimin e Sorosit.

  3. A ty te fashitsha baxhellen. 900 Milion Euro qe duhet te paguajme per tekat e nje psikopati si Paulin Rama, dhe vazhdojme i biem legenit e perralles fajin e ka Saliu. U bene 8 vjet qe Sala po dredh muhabet ne divan e po qeverisni ju o shoket e Erion Braces qe akoma kujtoni se jeni ne opozite.

  4. O Blendi Mane o drogaxhi robqir boll me komente vari karin dhe bëji ndonjë llapë te pidhi i qelbur i Kimetes se aq gjë e bën ti o gjakprishur

 2. Bledi Mane ti je ky qe ke komentuar me lart ? 😂 kot sa lodhesh o ish trafikant i deshtuar, e ka votuar populli shqiptar dhe eshte ne te drejten e tij, te thote gje emertimi sovranitet? USA beri cfare kishte ne dore, i ndaloi hyrjen ne shtetin e vet, kaq dhe kjo eshte e perkohshme me nderrimin e administrates i hiqet. Nuk tundet Saliu kollaj nga keto lehje alla Guam 😂 te ishte ndonje native american s’do bente kete lloj diplomacie fundshpine!

 3. Edhe nese e thote zj.Ambasadore, edhe nese e thote Sekretari i shtetit, mor po edhe ne qofte se

  e thote vete Zoti qe populli shqiptar (apo qofte ai demokrat) duhet ti nenshtrohet Edi Rames

  pa kushte, qe ai ti vjedhe, ti talle ti poshteroje, tu prishe banesat, ti lere pa pune, ti diskriminoje

  te organizoje sistem patronazhimi e spiunimi alla gestapo, ti largoje nga Shqiperia, atehere

  populli shqiptar ( qofte edhe ai demokrat) nuk ka pse ti ndigjoje keta zera.

 4. Sali Berishenju Rozalinjt dhe te degjeneruari familisht program te cilin e keni ne gen hani mut pasi nu jua shkerdhej familin qe kur ishte pushtet , nashi flisni si te doni por Berisha esht ne te drejten e vet pasi e ka fituar ate mandat me merit dhe ju Rozalinjt hani mutin e Prof Dr Sali Berishes.

 5. Falë Zotit që SHBA nuk e shpalli ‘non grata’ në qeverisjen e tij 2005-2013, se ishte kail ta radhiste vendin në krah të Iranit veç të mbronte Rolling Hillsin. Lajmi i keq është, që është shqiptar dhe na turpëron në faqet e para të gazetave ndërkombëtare. Lajmi i mirë është që është “kalë i ngordhur” e s’ka fuqi as të pjerdhë. E jo më t’i hedhë shkelma amerikanëve!Shikoni byrektoret shpellkare qe mbrojne salihun duke u masturbuar me njeri tjetrin dhe meren me Manen qe eshte ne të drejte e tij te shprehet por shpellkaret shore hen kur marin urdherin per të sulmuar ameriken

 6. as vorri nuk do te gjindet me o kelysh i kuq i Sheqer Kurves dhe Ram bythcpumit Nga hunda do te dalin gjithe vjedhjet,krimet dhe tradhetite ,shkaterrimet qe i bere Shqiperise ti dhe cecenet e tu

 7. O i paemer i ores 23:15,SHPELLKARET te “LERUAR,po thelle ama,nenen,motren dhe vajzen ne se e ke!!!
  Ti BITHSHPUAR fusharak duket se e paske provuar manivelen e SHPELLKAREVE,prandaj friksohesh nga ato!!!

 8. Ishe ti doktor që e solle sorosianin tradhtar Basha ne krye te PD!! Ishe ti që e prite kriminelin ndërkombëtar Sorros në zyrën e PD vite përpara. Ishe ti që i le dorë të lirë organizatave sorrosiane satanike OJQ antikombëtare, si Open Society Foundation. Politika jote egoiste dhe primitivo-fisnore çoi në shkatërrimin e partisë dhe opozitës.

  Ti duhet te kishe bërë ate qe beri trimi Viktor Orban ne Hungari që i vuri shkelmin ketyre organizatave kriminale me kollare. Por ti nuk e bëre!! Gjithashtu nuk e zgjidhe as çështjen delikate të pronave, përveç të tjerash.

  Ti Sali ke shumë faje me miopine dhe kokëfortësine tënde në këtë maskaradë që është bërë vendi ynë.

  Dhe tani po ankohesh??!! T’a mbash me shëndet këtë kopil pune që të lanë në derë!!! E meriton!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu