• |
ide | kryesore

Dikur frymëzoi masakrat në Kosovë, këngëtari serb ftohet në Festën e Birrës në Korçë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Këngëtari serb Goran Bregovic do të jetë një nga të ftuarit special të këtij viti në Festën e Birrës në Korçë.


Lajmin e kanë dhënë vetë organizatorët përmes një njoftimi, ku kanë treguar se nata kur do të këndojë Bregovic do të jetë kulmi i festës, duke i bërë prezantim të veçantë pjesëmarrjes së tij.


“Veç artistëve shqiptarë, DJ dhe grupeve më të njohura muzikore në Shqipëri, atmosfera do të kulmojë në natën finale me performancën e këngëtarit Goran Bregovic”, thuhet në njoftimin e organizatorëve. Kjo nuk është hera e parë që këngëtari do të shfaqet para publikut në Shqipëri. Ai mbajti koncert të madh në Tiranë në vitin 2014, ku edhe u vlerësua me çmimin “Çelësi i Tiranës” në atë kohë nga Edi Rama i cili ishte kryetar i bashkisë.

Kujtojmë që Bregovici ishte kthyer në frymëzuesin e miteve serbe, frymëzuesin e masakrave në Kosovë, sidomos me këngët “Kallashnikov”.

4 Comments

  1. YMER GELBAZA KELLIRA E PERDHUNOJ ME DESHIRE RICHARD GRENELL DHE FRROK CUPIN thotë:

    YMER GELBAZA KELLIRA DHE FRROK CUPI DO TE REZERVOJN NE TAVOLINE DHE DO PINE BIRRS DHE DO GJUAJN PER PIDH

  2. Se ca karin ka lidhje te ftohet ne Korce “kengetari i madh”, kete vetem Ballkani Hapur e mer vesh. Ne i kemi kengetaret tone me lopate ne fakt, por Shqiperia ka shume kengetare te mire qe te ftohen ata e jo ky rracqiri qe ka kariku serbet me kenget e tij ne lufte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu