• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Policia britanike ekzekuton terroristin që plagosi 2 kalimtarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Daily Mail” ka publikuar pamjet se si policia britanike ekzekutoi një terrorist në Londrën Jugore në 2 shkurt të këtij viti.


Bëhet fjalë për 20-vjeçarin Sudesh Amman që me një thikë plagosi 2 kalimtarë të rastit dhe kërcënonte të tjerët.


Me mbërritjen e forcave të rendit atij iu bë thirrje që të dorëzohet, por i riu nuk pranoi.

2 efektivë hapën zjarr nga një distancë e afërt dhe e lanë të vdekur në vend.

Në videon e publikuar nga mediat shihen edhe kalimtarët të tmerruar nga situata kaotike që u shkaktua në rrugët e qytetit. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.