• |
ide | kryesore

Plagosi me armë zjarri të riun në Durrës, arrestohet autori

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Durrësit ka arrestuar 31-vjeçarin Hamdi Llana i cili tentoi të vrasë me armë zjarri 25-vjeçarin I.S., duke e lënë këtë të fundit të plagosur në këmbë.


Ngjarja ka ndodhur më datë 08.08.2021, në lagjen nr. 18 në Durrës , pas një sherri për motive të dobëta.


Sipas policisë 25-vjeçari i cili mbeti i plagosur në këmbë, ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

“Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 08.08.2021, ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 25-vjeçar.

Kapet dhe ndalohet autori i kësaj ngjarje, i cili ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me dashje” mbetur ne tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat e DVP Durrës dhe Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, pas një pune hetimore profesionale, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit H. Ll., 31 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas, më datë 08.08.2021, në orën 23:40, në lagjen nr.18, Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin I. S., 25 vjeç, i cili si pasojë e të shtënave është plagosur në këmbë. 25-vjeçari ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu