• |
ide | kryesore

Veprimi i Nicole Kidman revolton qytetarët dhe politikanët e Hong Kong-ut

-Instant, Paparazzi, Slider

Teksa, Hong Kong ka  shtrënguar kufizimet e hyrjes për udhëtarët ndërkombëtarë për të parandaluar koronavirusin, karantina për aktorenNicole Kidman nuk ka qenë e detyrueshme.


Aktorja u pa në qytet këtë javë duke filmuar një seri të re të Amazon Prime Video të titulluar “Expats”.Gjithashtu ajo shkoi për pazar  dy ditë pasi erdhi nga Sydney, me një avion privat. Qeveria më vonë konfirmoi se se ajo dhe katër persona nga ekipi i saj janë lejuar që të qarkullojnë lirshëm edhe pse ligji e kërkon që të vaksinuarit që vijnë nga Australia, të qendrojnë në hotel në një karantinë 1-javore.Në një deklaratë të dhënë së fundmi, qeveria tha se kishte dhënë përjashtimin me qëllim të kryerjes së punës së caktuar profesionale.Megjithatë kjo solli reagime të shumta nga qytetarët dhe disa ligjvënës të Hong Kong-ut të cilët kritikuan vendimin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.